komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 17 października 2019

Wiktora, Marity

[FOTO] Sprawdziliśmy gotowość obiektów TWG2017

wtorek, 17.1.2017 09:08 , komentarze: 0 , odsłony: 1851
kategorie artykułu:

Tor wrotkarski, kompleks basenów przy ul. Wejherowskiej i wyremontowany stadion Olimpijski. Te trzy obiekty były wizytowane przez władze Wrocławia, na czele z prezydentem Rafałem Dutkiewiczem. Już za kilka miesięcy staną się areną mistrzostw sportów nieolimpijskich The World Games 2017.
Jako pierwszy został oceniony tor wrotkarski. Termin zakończenia przypada na maj - aktualnie temperatury nie pozwalają na ułożenie specjalnej nawierzchni na torze do jazdy szybkiej. Inwestycja jest prowadzona w ramach Parku Tysiąclecia. Koszt prac to 6,2 milionów złotych. Do wykonania, poza wspomnianą nawierzchnią, zostało ogrodzenie i bandy. Wykonawcą prac, jest spółka Berger Bau Polska.

Tak tor wyglądał, kiedy odwiedziliśmy go jesienią:

Kolejna inwestycja to kompleks basenów przy ul. Wejherowskiej. Aktualnie trwają procedury odbiorowe i wyposażanie obiektu. Prowadzone są także na bieżąco ewentualne poprawki. W ramach zadania powstała m.in. pływalnia o wymiarach olimpijskich. Ma ruchome dno, dzięki temu można ją podzielić na dwie równe części. Obiekt zostanie oddany do użytku na przełomie stycznia i lutego. Koszty inwestycji to 47 milionów złotych. Drugie zadanie na tym obiekcie to całkowita przebudowa niecek basenów zewnętrznych – są teraz stalowe. Nowe baseny zostały także od nowa wyposażone specjalną nawierzchnią wokół i nowymi zjeżdżalniami ze słynną prawie 100 metrową anakondą. Jest również część przeznaczona dla dzieci. Wykonawcą prac jest konsorcjum dolnośląskich firm Pre-Fabrykat, Preafabet-Białe Błota i Axyo.

Na Stadionie Olimpijskim odnowiono trybunę wschodnią – wedle zaleceń konserwatorskich, odnowiono całą elewację stadionu. Trybuna zachodnia została rozebrana i w jej miejsce powstał obiekt dostosowany do współczesnych wymogów organizowania imprez sportowych i masowych. Obiekt posiada odtworzony tor żużlowy i wyposażone w sztuczną murawę boisko do futbolu amerykańskiego. Jeszcze w tym miesiącu powinny rozpocząć się procedury odbiorowe, które potrwają do dwóch miesięcy. W trakcie ich trwania przeprowadzone zostanie wyposażenie i poprawki. Koszt prac to 130 mln złotych. Na trybunach może zasiąść ponad 11 tysięcy widzów. Wykonawcą prac jest wrocławskie konsoprcjum P.B. Intersystem, ISD Budownictwo, NEXUS Nowe Technologie, Biuro Ochrony Ranger.

źródło: Wrocław pl

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 14.10.2019 10:32
sobota, 12.10.2019 19:45
2
poniedziałek, 14.10.2019 15:51
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki