komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

piątek, 24 maja 2019

Joanny, Zuzanny

[FOTO, WIDEO] Wiosna Biedronia w Świdnicy

środa, 3.4.2019 11:39 , komentarze: 0 , odsłony: 292
kategorie artykułu:

"Jedynka" na opolsko-dolnośląskiej liście Wiosny Krzysztof Śmiszek wraz z Szymonem Chojnowskim, Martą Lempart i Mariuszem Kotarbą zachęcali świdniczan do głosowania na liberalną i lewicową Wiosnę, obecnie trzecią siłę na polskiej scenie politycznej według sondaży. 2 kwietnia przedstawiciele partii spotkali się dziennikarzami.

Krzysztof Śmiszek, prywatnie partner życiowy Roberta Biedronia, jest wykładowcą akademickim, prawnikiem i otwiera listę dolnośląsko-opolską.  Z trzeciego miejsca o mandat walczyć będzie obecny zastępca prezydent Świdnicy, Szymon Chojnowski.

- To co jest bardzo istotne to to, że Wiosna wystawia swoich kandydatów, by zmienić charakter rozmowy w Unii Europejskiej. Widzimy, że u jej bram stoją populiści. Ci, którzy grają na lękach, na fobiach, nie niechęci wobec projektu europejskiego. Mamy dobre poparcie i nasz głos na pewno będzie pro europejski. To co nas wyróżnia spośród innych to nasz program prospołeczny, który będzie odpowiadał na potrzeby Europejczyków i Europejek - podkreślał Krzysztof Śmiszek.

Wśród punktów znalazły się te związane m.in.  z transportem zbiorowym, jednolite standardy opieki medycznej, jednolita edukacja.

- Od 2015 roku jestem zastępcą prezydent Świdnicy i jako aktywny samorządowiec wiem i odczułem to na własnej skórze, że takie miasta jak nasze, potrzebują wsparcia. Od transportu publicznego do problemów z demografią. Pracowałem siedem w lat w departamencie finansów, więc mam naprawdę dobre przygotowanie. Chciałbym się skupić na tym, aby miasta średniej wielkości miały więcej do powiedzenia - mówił Szymon Chojnowski.

Większość sondaży wskazuje, że Wiosna może liczyć na trzeci, po PiS i Koalicji Europejskiej, wynik w majowych eurowyborach, więc jest o co walczyć.

 

Wasze komentarze


Praca na GoWork
Praca na GoWork
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele