komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 17 października 2019

Wiktora, Marity

Pod Wrocławiem powstanie europejskie centrum kompetencji

czwartek, 6.11.2014 11:23 , komentarze: 0 , odsłony: 1437
kategorie artykułu:

W Oławie – w jednej z 3 fabryk koncernu Electrolux zlokalizowanych na Dolnym Śląsku - powstanie europejskie centrum kompetencji. Ponad 100 ekspertów i specjalistów będzie koordynować zamówienia, planować zaopatrzenie w komponenty oraz planować transport z 15 fabryk Electrolux zlokalizowanych w całej Europie.

 - Uruchomienie europejskiego centrum kompetencji dla logistyki i łańcucha dostaw w Oławie jest dla nas bardzo ważne i bardzo się cieszymy, że koncern inwestuje w rozwój specjalistycznych funkcji i kompetencji w swoich polskich fabrykach. 100 specjalistów z Polski będzie współpracować z kolegami z 15 fabryk zlokalizowanych od Rumunii poprzez Polskę po Włochy – mówi Ireneusz Kret, dyrektor oławskiej fabryki Electrolux.

Europejskie centrum kompetencji ma ruszyć pełną parą w połowie 2015 roku, ale firma już rozpoczęła rekrutację. W chwili obecnej poszukuje ekspertów średniej i wysokiej klasy specjalizujących się w obszarze łańcucha dostaw. Oferta jest też skierowana do studentów ostatnich lat profilowych kierunków powiązanych z tematem logistyki. W 2015 roku w europejskim centrum kompetencji zostanie zatrudnionych ponad 100 specjalistów z obszaru logistyki i łańcucha dostaw..

Electrolux do tej pory mocno koncentrował się na rozwoju części stricte produkcyjnej,  zatrudniając głównie pracowników produkcyjnych. Obecnie w swoich polskich fabrykach rozwija też specjalistyczne obszary - dlatego poszukujemy doświadczonych, ale przede wszystkim ambitnych osób, które chciałyby wziąć udział w tym niezwykle ważnym projekcie – mówi Sylwia Jans, kierownik HR w Electrolux Poland.

Uruchomienie nowej organizacji i utworzenie ponad 100 nowych miejsc pracy wiąże się ze zmianą krajobrazu wokół fabryki. Od lipca trwają prace budowlane na terenie fabryki. W pierwszej kolejności wyburzono część istniejącego budynku administracyjnego. Na jego miejscu powstała już konstrukcja nowego budynku, w którym  pracować będą specjaliści nowoutworzonej organizacji, a także  zespół obecnie wspierający część produkcyjną. Nowe biuro zostanie oddane do użytku pod koniec stycznia 2015 roku.

Oławska fabryka Electrolux zatrudnia dzisiaj ponad 1 000 osób, głównie mieszkańców Oławy i okolic. W 2014 roku wielkość produkcji przekroczy 1.200 000 sztuk, a w kolejnym przewiduje się dalszy wzrost produkcji w Oławie. W związku z tak dynamicznym  rozwojem, firma poszukuje również pracowników produkcyjnych, którzy będą zatrudniani bezpośrednio przez pracodawcę. - Obecnie poszukujemy około 90 pracowników linii montażowej, m.in. operatorów procesu technologicznego, operatorów wózka widłowego i kontrolerów jakości. Zwiększenie zatrudnienia wiąże się przede wszystkim z rozwojem produkcji i rozszerzeniem asortymentu produktów. W 2014 roku z taśm naszej fabryki zjedzie ponad 1 200 000 nowoczesnych pralek – dodaje Ireneusz Kret.

Electrolux zatrudnia na Dolnym Śląsku ponad 3000 osób. 

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 14.10.2019 10:32
sobota, 12.10.2019 19:45
2
poniedziałek, 14.10.2019 15:51
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki