komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

wtorek, 18 czerwca 2019

Marka, Elzbiety

"Ułaskawienie" Kolskiego 9 maja podczas Polish Cinema for Beginners

piątek, 3.5.2019 14:00 , komentarze: 0 , odsłony: 211
kategorie artykułu:

Już 9 maja odbędzie się kolejny pokaz 12. sezonu Polish Cinema for Beginners. Tym w razem w drogę  –  zgodnie z przyświecającym tej edycji hasłem "On The Road"  –  wyruszymy pieszo, a to za sprawą najnowszego filmu Jana Jakuba Kolskiego, opartego na prawdziwych losach dziadków reżysera. Bilety już w sprzedaży.


W powojennej Polsce rodzice chcą pochować swego "wyklętego" syna na spokojnej ziemi – w tym celu wyruszają w drogę, podczas której para, a szybko troje bohaterów, przemierza świeżo oswobodzoną Polskę. Na ich wozie gnije ciało bohatera, czego trudno nie odczytać jako metafory powojennych losów kraju, bo film, mimo maski historycznej, mówi wiele o współczesności: o żałobie i sposobach jej przepracowania, o stosunku do innych narodowości i postaw życiowych oraz o tym, jak można w ciężkich czasach być przyzwoitym człowiekiem. "Ułaskawienie" nagrodzono na festiwalu w Gdyni za scenariusz, kostiumy oraz najlepszą rolę żeńską Grażyny Błęckiej-Kolskiej.


Gościem trzeciego pokazu organizowanego tej wiosny w ramach Polish Cinema for Beginners będzie Paweł Kosuń – producent "Ułaskawienia" oraz poprzedniego filmu Jana Jakuba Kolskiego - "Las, 4 rano", prezes Wrocławskiej Fundacji Filmowej. Spotkanie poprowadzi Adam Kruk - krytyk filmowy, dziennikarz i filmoznawca, twórca programu PCFB. Całość, jak zawsze, odbywa się w języku angielskim, aby wszyscy mieszkańcy Wrocławia – bez względu na to, skąd pochodzą – mogli poznawać drogi i bezdroża polskiego kina.   

        Pokaz "Ułaskawienia" odbędzie się 9 maja o godzinie 19:00 w Kinie Nowe Horyzonty

 

Wasze komentarze

sobota, 15.6.2019 11:00
sobota, 15.6.2019 09:00
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Praca na GoWork
Praca na GoWork