komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

środa, 8 lipca 2020

Edgara, Elzbiety

[WIDEO] O krok od linczu. 22-latek podejrzewany o zabójstwo dziecka zatrzymany we Wrocławiu!

poniedziałek, 17.6.2019 12:53 , komentarze: 0 , odsłony: 3598
kategorie artykułu:

Świdnica, godzina 20. Pod Prokuraturą Okręgową zbierają się ekipy telewizyjne, lokalni dziennikarze. Gęstnieje także tłum zwykłych mieszkańców. W trakcie trwania konferencji na sygnałach podjeżdża kilka nieoznakowanych radiowozów. W środku znajduje się podejrzewany o brutalne morderstwo i gwałt, 22-latek.

Mężczyzna musiał być zaskoczony samym zatrzymaniem, ponieważ policjanci prowadzili go zakutego w kajdanki, ubranego jedynie w koszulkę i bieliznę. 

Chwilę przed tym prokurator Mariusz Pindera potwierdził zatrzymanie domniemanego sprawcy, nie podając w zasadzie żadnych szczegółów. Co zadziwiające takich oporów nie miał Mariusz Ciarka z Komendy Głównej Policji, który 20 minut wcześniej w stacji tvn podał wiek zatrzymanego i kilka innych mniej ważnych detali. Panował w tym momencie ogromny chaos informacyjny.

22-letni mężczyzna miał znać swoją ofiarę. Był znajomym matki, mieszkał we Wrocławiu, w dzielnicy Krzyki. Stąd też dziewczynka bez problemu miała wsiąść do samochodu swego oprawcy. A ten był wyjątkowo brutalny. Zgwałcił 10-latkę, zadał jej ponad 30 ciosów nożem. Miał zacierać ślady. Policja przyznaje, że od początku był jednak w kręgu osób podejrzanych, choć nie jest mieszkańcem powiatu świdnickiego.

Śledczy w nocy postawili mężczyźnie zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. 22-latek przyznałssię do winy. Około godziny 1 w nocy przesłuchanie zakończyło się. Na pomoc wezwano posiłki policji z Wrocławia. Doszło też do pewnej mistyfikacji. Od tylnego wyjścia wyprowadzono pozoranta, zaś bocznym prawdziwego podejrzanego. Wszystko po to, by uniknąć samosądu, choć i tak w stronę policji i 22-latka poleciały cegłówki i kamienie a tłum skandował, by "mordercę oddać w ich ręce".

Dziś przeprowadzane będą kolejne czynności z udziałem podejrzewanego. Rano odbyła się wizja lokalna. Prokuratura pewnie jeszcze dziś wystąpi na pewno do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt. Grozi mu dożywocie.

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 6.7.2020 11:49
sobota, 4.7.2020 07:55
poniedziałek, 29.6.2020 11:50
poniedziałek, 29.6.2020 11:07
3
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki