komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 12 lipca 2020

Jana, Brunona

[ZDJĘCIA] Manifestacja nauczycieli na wrocławskim Rynku!

niedziela, 28.4.2019 12:22 , komentarze: 3 , odsłony: 1823
kategorie artykułu:

Na manifestację nauczycieli, która odbyła się w sobotę o godzinie 15.00 na wrocławskim Rynku przyszło ponad pół tysiąca osób. Wśród zgromadzonych znaleźli się także rodzice popierający strajk oraz uczniowie wrocławskich szkół. 

- Przez trzy tygodnie byliśmy zakładnikami rządu. My i uczniowie. Takie słowa padały ze strony manifestujących nauczycieli, którzy po raz kolejny udowodnili swoją siłę, tym razem wychodząc na ulicę. 

Manifestujący przynieśli transparenty reprezentujące placówki oświaty, w których pracują. Nie zabrakło również tablic głoszących nieco bardziej kontrowersyjne opinie. Podczas manifestacji nauczycieli próbowali przedstawić na czym tak naprawdę im zależy. Przemawiający ciągle podkreślali konieczność reformy edukacji w naszym kraju. 

- Przede wszystkim chodzi nam o dobro uczniów. Podstawa programowa, której musimy przestrzegać jest archaiczna i przeciążona. Przez to dzieci nie są w stanie zająć się sobą, rozwijaniem swoich talentów i nie mogą poświęcić czasu na sfery, w których chcą się rozwijać - mówiła nam jedna z uczestniczek manifestacji. 

Podczas manifestacji wrocławianie mieli również możliwość pisemnego wyrażenia swoich poglądów na temat edukacji. Przygotowano dwudziesto metrową rolkę papieru, która po zapełnieniu opiniami zostanie wysłana do Ministerstwa Edukacji. 

 

Wasze komentarze

Strajkujcie sobie w wakacje nieroby
poniedziałek, 29.04.2019 23:18 autor: Anula
poniedziałek, 6.7.2020 11:49
sobota, 4.7.2020 07:55
poniedziałek, 29.6.2020 11:50
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele