komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 12 lipca 2020

Jana, Brunona

[ZDJĘCIA] Ponad tysiąc osób wbiegło na 49 piętro Sky Tower!

niedziela, 26.5.2019 14:36 , komentarze: 0 , odsłony: 1290
kategorie artykułu:

26 maja we wrocławskim Sky Tower odbyły się Mistrzostwa Polski w biegu po schodach. Bieg rozpoczął się o 10:00, a jako pierwsza na 49 piętro wyruszyła Joanna Jabłczyńska. Zawodnicy startowali kaskadowo co 20 sekund. Po raz kolejny zawody przyciągnęły tłumy sportowców i kibiców - w tym roku udział w biegu potwierdziła rekordowa liczba uczestników - ponad 1050 osób. Wśród mężczyzn najlepszy okazał się, niepokonany od kilku sezonów, Piotr Łobodziński - tytuł mistrza obronił już po raz piąty, pokonując 1142 schody w zaledwie 4:58. Wśród pań triumfowała Anna Ficner z czasem 6:15. 

Tower running, czyli bieg po schodach, to wyjątkowo wymagająca dyscyplina, o czym mogli przekonać się uczestnicy 6 edycji Sky Tower Run. Zawodnicy startowali kaskadowo w godzinach 10:00 - 17:00, co 20 sekund w 15-osobowych grupach. W ostatniej turze wyruszyła tzw. Elita - najmocniejsi zawodnicy, wśród których biegł dotychczasowy mistrz - Piotr Łobodziński, który znów okazał się nie do pokonania. Mężczyzna w tym roku zwyciężył również w wyścigu The Empire State Building Run-Up w Nowym Jorku. W ramach Sky Tower Run odbywały się również Mistrzostwa Polski Strażaków w biegu po schodach - pożarnicy wbiegli na 49 piętro w strojach sportowych oraz w mundurze bojowym, czyli tzw. pełnym rynsztunku. Najlepszym biegaczem okazał się tu Damian Razmus z KP PSP Zgorzelec. Ciężki strój, kask, maska gazowa oraz butla tlenowa nie przeszkodziły strażakowi w pokonaniu wymagającej trasy w 9:56. 

Najstarszy uczestnik Sky Tower Run miał 81 lat - pokonał on schody w czasie 10:14. Najwolniejszemu biegaczowi zajęło to 28:07. Przebieg rywalizacji komentowali: Bożydar Iwanow – dziennikarz telewizyjny oraz Grzegorz Pieczarka z Pro-Run Wrocław. 

- Gratuluję wszystkim uczestnikom. Ten dzień to była okazja nie tylko do składania życzeń naszym mamom, ale również wyjątkowej rywalizacji, której na co dzień nie sposób spotkać. Emocji nie brakowało - mówi Jacek Urbanowicz z Pro-Run Wrocław, organizującego wydarzenie.  

Na dzień przed emocjonującym wyścigiem można było wziąć udział w wielkiej rozgrzewce - Sportowym Weekendzie z Gwiazdami. 25 maja Sky Tower gościł Natalię Rybarczyk – Akademicką Mistrzynię Świata w Taekwondo oraz Joannę Jabłczyńską – aktorkę i pasjonatkę zdrowego trybu życia. Zumba, porady, warsztaty, konkursy, wiele ciekawych wyzwań - to wszystko czekało na chętnych w Sky Tower. Najmłodsi wzięli udział w warsztatach kreatywnych oraz rozgrywkach z nagrodami. W obydwa dni, dla wszystkich uczestników wydarzenia, otwarta była strefa Chill Out. 

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 6.7.2020 11:49
sobota, 4.7.2020 07:55
poniedziałek, 29.6.2020 11:50
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele