komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

wtorek, 18 czerwca 2019

Marka, Elzbiety

[ZDJĘCIA] Sezon wyścigów konnych na Partynicach oficjalnie otwarty!

poniedziałek, 6.5.2019 08:00 , komentarze: 0 , odsłony: 275
kategorie artykułu:

Pomimo nie najlepszej pogody oraz majówkowego weekendu wrocławianie udowodnili, że kochają wyścigi. 13 tysięcy widzów oklaskiwało zwycięzców 7 gonitw jakie rozegrano podczas otwarcia sezonu na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również pokazy specjalne: woltyżerki, dżygitówki, czy koni andaluzyjskich. Tak fantastyczne frekwencyjnie otwarcie pozwala liczyć, że obecny sezon może być kolejnym rekordowym dla wrocławskiego toru. Na kolejny mityng organizatorzy zapraszają już za tydzień 12 maja.
Licznie zgromadzeni widzowie obejrzeli siedem gonitw pierwszej w nowym sezonie wyścigowej niedzieli na Partynicach. Gonitwę rozpoczynającą mityng, dla debiutujących arabów, łatwo wygrał francuskiej hodowli Guarf de Bozouls dosiadany przez Cornelię Fraisl, który swobodnie oderwał się od reszty stawki na finiszowej prostej. Tutaj także mocnym finiszem na drugie miejsce wysunęła się Echra (Dmitry Petryakov), a na trzecie w ostatniej chwili wskoczył Guarni de Bozouls (Jakub Spacil). Trenerem zwycięzcy jest Michał Romanowski.

Spotkanie koni specjalizujących się w gonitwach z płotami rozegrane zostało pod dyktando Trima, który pod Andrijem Chopykiem swoim zwyczajem narzucił mocne tempo i odskoczył rywalom. Resztę stawki prowadziła Tagra ((Niklas Loven), która jeszcze przed wejściem w ostatni zakręt ruszyła w pościg. Ale Trim nie pozwolił się dogonić i z ogromną przewagą jako pierwszy minął celownik, zaś słabnącą Tagrę w ostatniej chwili wyprzedził Le Grand (Marcel Novak). Trenerem zwycięskiego konia jest Franciszek Wołoszyn.

Stawkę trzyletnich folblutów poprowadziła Tutti Frutti (Małgorzata Kryszyłowicz), ale na finiszowej prostej odpadła z walki o czołowe lokaty. Pierwszy na prostej pojawił się One Way Ticket dosiadany przez Natalię Hendzel i oddalając się od rywali, z dużą przewagą pierwszy przeciął linię celownika. Próbowała mu zagrozić Ruler In Pink (Dmitry Petryakov), ale w końcówce sama musiała bronić się przed mocno finiszującym Rangerem (Kamila Maryniak). Trenerem zwycięzcy jest Michał Borkowski.

Nagrodę Otwarcia Sezonu wygrał jeden z faworytów Starbuck dosiadany przez Michala Miksovskiego, który od początku galopował w czołówce, podobnie jak inny z doświadczonych koni przeszkodowych Netto (Zdzisław Lica), który w samym niemal celowniku stracił drugie miejsce na rzecz finiszującej z dalszego miejsca Hayley (Jan Odlozil). Trenerem zwycięskiego konia jest Pavel Poles.

Milerski wyścig dla starszych folblutów rozstrzygnął na swoją korzyść Baahy pod Konradem Brygierem, powtarzając sukces z ubiegłego roku. W dystansie podążał w czołówce za zmieniającymi się na prowadzeniu Tudemonem (Joanna Rychlak), który na prostej odpadł z walki, i Esseą (Patrycja Kłóś), która obroniła drugie miejsce przed mocno finiszującym Niderem (Yasser Hamad). Trenerką zwycięskiego konia jest Monika Krzyśków.

W gonitwie z przeszkodami dla czterolatków konie galopowały w grupie, a prowadzenie zmieniało się. Na finiszowej prostej do głosu doszli faworyci: Nebo pod Niklasem Lovenem, który do końca musiał odpierać ataki Cosmic Magic (Marek Stromsky). Dość nieoczekiwanie blisko czołówki znalazły się Octobermen (Rostislav Bens) i Tanatos (Andrij Chopyk). Zwycięskiego Nebo trenuje Robert Świątek.

Kończący mityng wyścig dla trzyletnich debiutantów w emocjonującej końcówce zwycięsko rozstrzygnęła Kacossa pod Patrycją Kłóś, na ostatnich metrach wyprzedzając Jarabinę (Małgorzata Kryszyłowicz); trzeci kończył wyścig prowadzący od startu Mobecq (Yasser Hamad). Trenerką zwyciężczyni jest Elwira Porębna.

Foto: Agata Władyczka, Dawid Tomiczek 

 

Wasze komentarze

niedziela, 16.6.2019 15:00
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Praca na GoWork
Praca na GoWork