komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 12 lipca 2020

Jana, Brunona

[ZDJĘCIA] We Wrocławiu odbyła się kolejna edycja Tattoo Konwent!

niedziela, 26.5.2019 18:55 , komentarze: 0 , odsłony: 2115
kategorie artykułu:

W weekend 25-26 maja na Stadionie Wrocław odbył się Tattoo Konwent – festiwal tatuażu ukazujący Inne wymiary sztuki. Wrocław gościł konwencję już po raz ósmy, jednak była to pierwsza odsłona imprezy w nowej lokalizacji. Tym razem konwencję odwiedziło 5500 miłośników tatuażu, w czasie gdy swoje tatuatorskie umiejętności prezentowało ponad 300 artystów z różnych zakątków kraju. Wystawiane w konkursach tatuaże oceniane były w 11 kategoriach. Wśród wyróżnionych tatuatorek znalazła się także jedenastoletnia Nadia. 

Ósma wrocławska i jednocześnie dwudziesta dziewiąta ogólnopolska edycja Tattoo Konwent zakończyła się w niedzielę wieczorem. Impreza niezmiennie cieszy się ogromnym zainteresowaniem miłośników tatuowania ciała – w tym roku frekwencja wyniosła 5500 odwiedzających. To kolejny rekord frekwencyjny dla Wrocławia. Przyczyniła się do tego między innymi zmiana lokalizacja, która pozwoliła na rozwój imprezy i umożliwiła udział w wydarzeniu większej ilości wystawców. 

- Stadion Wrocław doskonale sprawdził się jako nowa lokalizacja Tattoo Konwent. Zarówno odwiedzający, jak i wystawcy są zadowoleni z tej zmiany. Wreszcie czujemy, że Wrocław ma miejscówkę na miarę swoich potrzeb i możemy zapewnić uczestnikom nową jakość – mówi Michał Nowakowski, jeden z organizatorów festiwalu. 

W wydarzeniu wzięło udział ponad 300 tatuatorów. Swoje prace mogli wystawiać w 11 kategoriach konkursowych. Do konkursów zgłoszono 377 tatuaży. W sobotę tatuaże oceniało Jury w składzie: Mariusz Romanowicz (Inkspiracy Art & Tattoo Gallery), Joanna Zielińska (Ink Miners Tattoo Collective) oraz Darek Doktór (Pajęczyna). W niedzielęzastąpili ich: Vincent Bloodline (Vincent Bloodline Zattera), Karol Krawczyk (Blackstar Tattoo), Michał Przybyła (ADHD Tattoo).

Pierwsze miejsca zajęli: 

 • Nikita – Nie mów mamie (Tatuaż Mikro)
 • Michał Wurst (Tatuaż duży)
 • Ruslan – Hot Ball (Tatuaż tradycyjny)
 • Candy Ink – Ink.Fluence (Tatuaż neotradycyjny)
 • Levgen Voice of Ink (Tatuaż realistyczny/portret)
 • Vincent Bloodline (Tatuaż I dnia konwentu) 
 • Sergey – Voice of Ink (Tatuaż mały)
 • Ruslan Millington(Rękaw / nogawka / cały przód / całe plecy)
 • Waćpanna - Ink Blink (Tatuaż geometryczny / graficzny)
 • Sergey – Voice of Ink (Dwudniowy & kolaboracje)
 • Kosa – Speak in Color (Tatuaż II dnia konwentu)

Spore poruszenie wywołało wyróżnienie w kategorii tatuaż Mikro. Jury zdecydowało się przyznać dodatkową nagrodę jedenastoletniej Nadii.Dziewczynka jest prawdopodobnie najmłodszą tatuatorką w Polsce – pasję odziedziczyła po mamie tatuującej zawodowo w studiu Betty Tattoo. 

W programie imprezy znalazło się 7 pokazów sztuk alternatywnych i multimedialnych. Wystąpiły dwie performerki z zagranicy: Rebecca Crow (Harley Quinn Cosplay) oraz Nikita Klosewood. Wśród atrakcji koncertowych znalazły się występy legendy polskiego punk rocka – Dezertera oraz street punkowego Zbeera. O muzykę w trakcie imprezy zadbali: Dubsknit, PZG, Baby Meelo, Ronin. Tattoo Konwent promuje inne wymiary sztuki, dlatego na imprezie nie mogło zabraknąć wystaw.

Swoje prace zaprezentowali: Kamila Burzymowska (Beauty Behind the Ink), Marcin Watemborski (INKED/wydziarani/), Aga Szuścik (2081), Wojciech Małek i Olga Rózecka (wystawa rzeźb) oraz Kuba Kujawa (wystawa obrazów). W ramach akcji Dziarka w ciemno Kanz z Tatuaże de la Plaże wykonał 3 tatuaże. Warsztaty Expressive Art...z mamą poprowadziła Aga Szuścik, a za otwarte seminarium tatuatorskie „realizm w wielu odsłonach” odpowiedzialna była Joanna Fąferko z Black Pearl Tattoo. Na konwencie działały strefy tematyczne takie jak: zlot foodtracków, Hotball (motoryzacja), strefa dla dzieci czy strefa chill. 

- To kolejna udana edycja. Dziękuję wszystkim, którzy w ten weekend byli z nami. Po Wrocławiu od razu przerzucamy siły i kontynuujemy przygotowania do trójmiejskiej odsłony Tattoo Konwent. Widzimy się w połowie lipca w Gdańsku. Wkrótce przedstawimy pierwsze atrakcje festiwalu – podsumowuje Marcin Pacześny, pomysłodawca i współorganizator festiwalu. 

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 6.7.2020 11:49
sobota, 4.7.2020 07:55
poniedziałek, 29.6.2020 11:50
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki