130 przypadków namierzenia przekroczeń prędkości w jeden dzień

piątek, 23.7.2021 14:35 247 0

W czwartek, podczas prowadzonych przez funkcjonariuszy wrocławskiego Wydziału Ruchu Drogowego działań, namierzono prawie 130 kierujących, którzy nie stosowali się do obowiązujących ograniczeń prędkości. Aż 8 z nich pożegnało się z prawem jazdy, a mundurowi nałożyli łącznie ponad 180 mandatów za popełnione wykroczenia. Kolejny raz przypominamy, że głównym celem przepisów ruchu drogowego jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom dróg, aby każdy bezpiecznie, cało i zdrowo, dojechał do celu.

Wielu kierowców cały czas ignoruje przepisy drogowe i nie zwraca uwagi na postawione przy jezdni znaki. Może to nieść za sobą przykre konsekwencje. O nich właśnie przekonało się prawie 130 kierujących, którzy wczoraj postanowili zignorować obowiązujące ograniczenia prędkości. Na swojej drodze spotkali funkcjonariuszy wrocławskiej drogówki, a ci przypomnieli o panujących na drodze zasadach. To przypomnienie zostało dodatkowo wsparte mandatem karnym, aby na dłużej zapisało się w pamięci osób łamiących obowiązujące przepisy.

Podczas wczorajszych działań w których brało udział kilkudziesięciu policjantów Wydziału Ruchu Drogowego skontrolowanych zostało ponad 270 pojazdów, które poruszały się po drogach Wrocławia oraz powiatu wrocławskiego. Niestety, ale blisko połowa z tych kontroli dotyczyła niestosowania się do obowiązujących ograniczeń prędkości. Funkcjonariusze w charakterystycznych białych czapkach korzystając nie tylko z ręcznych mierników prędkości, czyli popularnych „suszarek”, ale również z videorejestratorów stwierdzili prawie 130 przekroczeń prędkości.

Niestety, ale kierujący musieli liczyć się z mandatami karnymi w kwocie nawet 500 złotych. Aż 8 z nich dodatkowo na najbliższe miesiące pożegna się ze swoim prawem jazdy, w związku z rażącym przekroczeniem prędkości o ponad 50 km/godz. w terenie zabudowanym.

Tylko wczoraj, w ciągu zaledwie jednego dnia, funkcjonariusze nałożyli ponad 180 mandatów za popełnione w ruchu drogowym wykroczenia. To pokazuje, jak niestety wielu z kierowców, mimo wielu apeli ze strony nie tylko policjantów, ale organizacji społecznych, czy znanych autorytetów, nadal ignoruje przepisy. Bywa, że takie zachowanie jest prostą drogą do tragedii.

Przypominamy, że zarówno dziś, jak i też jutro oraz w każdym następnym dniu, na ulice miasta oraz powiatu wrocławskiego, wyjeżdżać będą patrole Wydziału Ruchu Drogowego oraz innych komórek Komendy Miejskiej Policji, aby dbać o bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców naszej aglomeracji. Dlatego też po raz kolejny przestrzegamy przed niestosowaniem się do obowiązujących przepisów, bo łamiąc je możemy zaszkodzić sobie oraz innym. Dbając o bezpieczeństwo własne oraz pozostałych użytkowników dróg, bezwzględnie nie ignorujmy znaków i sygnałów drogowych.

sierżant sztabowy Krzysztof Marcjan

Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)