komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

wtorek, 7 lipca 2020

Cyryla, Estery

15-latek sprzedawał narkotyki swoim rówieśnikom. Trafił w ręce policji

sobota, 20.7.2019 13:33 , komentarze: 2 , odsłony: 2554
kategorie artykułu:

Funkcjonariusze z Wydziału ds. Nieletnich i Patologii z komisariatu na wrocławskich Krzykach udowodnili nieletniemu z Wrocławia kilka przestępstw, m.in. sprzedaż oraz udostępnianie narkotyków. Klientami 15-latka byli głównie jego rówieśnicy. O dalszym losie chłopaka zadecyduje teraz sąd rodzinny.

        Fot. Pixabay

Policjanci zajmujący się na co dzień osobami nieletnimi, otrzymali jakiś czas temu informację od dyrekcji jednej z krzyckich szkół. Pedagodzy z tej placówki zauważyli, że jeden z ich wychowanków prawdopodobnie spożywa alkohol. Zgłosili więc policjantom ten fakt, mając na względzie dobro i przyszłość 15-latka. Jednak spożywanie alkoholu nie było jedynym czynem, jakiego dopuścił się chłopiec.

Funkcjonariusze postanowili sprawdzić, czy młody mężczyzna faktycznie wykazuje przejawy demoralizacji. Niestety, potwierdzili wcześniej otrzymane informacje, a nawet uzyskali nowe. Okazało się, że 15-latek oprócz spożywania alkoholu, sięgał również po inne używki. Policjanci ustalili, że młody wrocławianin dystrybuował wśród swoich rówieśników marihuanę. Funkcjonariusze dzięki zebranym materiałom dowodowym udowodnili sprzedaż 25 porcji handlowych narkotyku, a także udostępnianie i namawianie do spożywania substancji zabronionych.

15-latek najczęściej umawiał się ze swoimi klientami za pomocą popularnego komunikatora internetowego, na terenie szkoły do której uczęszczał. Policjanci ustalili, że do takich transakcji na terenie szkolnego boiska doszło kilkukrotnie.

Po zebraniu odpowiedniego materiału dowodowego, funkcjonariusze z Krzyków podjęli decyzję o zatrzymaniu młodego wrocławianina. Po wszystkich czynnościach został on przekazany prawnemu opiekunowi. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd rodzinny, który otrzymał od funkcjonariuszy wszystkie materiały dowodowe uzyskane podczas czynności policyjnych.

/KMP Wrocław 

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 29.6.2020 11:56
poniedziałek, 29.6.2020 11:53
poniedziałek, 29.6.2020 11:50
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele