22-latek wpadł do Odry. Zobacz, jak zakończyła się akcja ratowania mężczyzny

wtorek, 8.11.2022 09:47 301 0

W miniony poniedziałek policjanci z komisariatu na Starym Mieście oraz Oddziału Prewencji Policji we Wrocławiu wspólnie interweniowali w okolicy ulicy Łaziennej. Według zgłoszenia, mężczyzna miał wpaść do wody i się topić. Na miejscu policjanci ryzykując własne życie i wchodząc do wody, natychmiast podjęli działania, które umożliwiły wyciągnięcie tonącego na brzeg. Następnie 22-latek został przekazany medykom.

Każdy z funkcjonariuszy na początku swojej policyjnej drogi uroczyście ślubuje, że nawet z narażeniem własnego życia, będzie nieść pomoc potrzebującym. W bardzo niebezpiecznej sytuacji znalazł się 22-latek, który nieopodal ulicy Łaziennej wpadł do Odry.

Kiedy policjanci z komisariatu przy ulicy Trzemeskiej przyjechali na miejsce zdarzenia, zauważyli tonącego mężczyznę, który za wszelką cenę usiłował wydostać się na brzeg. Przy wsparciu funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji Policji we Wrocławiu i Straży Pożarnej sprawnie przeprowadzili ryzykując własne życie akcję ratunkową, finalnie wyciągając 22-latka z wody.

Mężczyźnie została udzielona pomoc przedmedyczna, a także zapewniono mu komfort termiczny, aby nie dopuścić do dalszego wychładzania organizmu. Następnie wezwaną karetką pogotowia został przetransportowany do jednego z wrocławskich szpitali, gdzie trafił pod opiekę medyków.

To już kolejny raz, kiedy policjanci z Wrocławia uratowali czyjeś życie. I choć pełnią służby w różnych wrocławskich jednostkach - oprócz jednego miasta, łączy ich chęć niesienia bezinteresownej pomocy oraz umiejętność współpracy w trudnych warunkach.

KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)