komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

sobota, 11 lipca 2020

Olgi, Kaliny

22-latka i 16-latek chcieli okraść sklep, wynosząc towar o wartości 5 tysięcy!

wtorek, 15.10.2019 14:55 , komentarze: 0 , odsłony: 1560
kategorie artykułu:

Dwoje młodych ludzi wpadło podczas próby kradzieży asortymentu o wartości prawie 5000 złotych w jednej z podwrocławskich galerii handlowych. 22-latka i 16-latek działali wraz z dwoma starszymi osobami, które są teraz namierzane przez śledczych z komisariatu na Ślężnej. Zatrzymanej kobiecie grozić może kara nawet 5 lat pozbawienia wolności, za to sprawą jej młodszego kompana, z racji wieku, zajmie się sąd rodzinny, który oceni stopień jego demoralizacji i orzecze odpowiedni środek wychowawczy.

Czujność pracowników jednego ze sklepów umożliwiła zatrzymanie przez wrocławskich mundurowych dwojga młodych ludzi, którzy próbowali, oczywiście nie płacąc, wynieść ze sklepu artykuły o łącznej wartości prawie 5000 złotych. Sytuacja miała miejsce kilka dni temu na terenie jednej z galerii handlowych. Obsługa sklepu zwróciła uwagę na kilkoro klientów, którzy wkładali do wózka produkty o znacznej wartości m.in. ubrania i sprzęt AGD.

Po chwili okazało się, że produktów w koszyku zamiast przybywać, to ubywa. Za to znacznie powiększyły się materiałowe torby trzymane w rękach przez młodą kobietę oraz młodego mężczyznę. W momencie, w którym obserwowane osoby próbowały opuścić sklep, wtedy zareagowali jego pracownicy, którzy udaremnili dwójce osób oddalenie się z nieswoimi rzeczami.

Policjanci z Komisariatu Policji Wrocław-Krzyki, którzy przyjechali na miejsce zatrzymali 22-latkę oraz towarzyszącego jej 16-latka. Obywatele Rumunii mieli przy sobie, zapakowane do materiałowych toreb, produkty o łącznej wartości prawie 5000 złotych w tym odzież i akcesoria do domu. Część z trefnego asortymentu miała zerwane zabezpieczenia przeciwkradzieżowe, a część była zniszczona, co uniemożliwiło powrót tych produktów na sklepową półkę. 22-latka została doprowadzona przez mundurowych do pomieszczenia dla osób zatrzymanych, natomiast jej 16-letni towarzysz spędził noc w policyjnej izbie dziecka.

Sprawę przejęli policjanci z Wydziału Dochodzeniowo Śledczego z Krzyków, którzy ustalili, że w kradzieży dwójce młodych ludzi pomagały dwie starsze osoby. Funkcjonariusze zabezpieczyli materiał dowodowy i pracują nad zatrzymaniem podejrzanych o współudział osób. Funkcjonariusze zabezpieczyli również na poczet dalszych kar 1500 euro, które ujawnili przy zatrzymanej kobiecie.

Za przestępstwo kradzieży, zgodnie z Kodeksem Karnym, grozić może kara do 5 lat pozbawienia wolności. W stosunku do osób nieletnich, to sąd rodzinny decyduje o środku wychowawczym, którym może być nawet pobyt w ośrodku.

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 6.7.2020 11:49
sobota, 4.7.2020 07:55
poniedziałek, 29.6.2020 11:50
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele