23-latka chciała odebrać sobie życie. Policjanci z Krzyków zapobiegli tragedii

środa, 24.8.2022 14:21 403 0

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław-Krzyki zapobiegli sytuacji, w której młoda kobieta chciała odebrać sobie życie. 23-letnia wrocławianka pozostawiła "list pożegnalny" i oddaliła się z miejsca zamieszkania w nieznanym kierunku. Na szczęście policjanci dotarli w porę do pokrzywdzonej. Kobieta trafiła pod opiekę specjalistów.

Policjanci z krzyckiego komisariatu otrzymali zgłoszenie o młodej kobiecie, która pozostawiła w mieszkaniu "list pożegnalny" i wyszła z domu w nieznanym kierunku. W związku z realnym zagrożeniem życia i zdrowia funkcjonariusze natychmiast przystąpili do działań poszukiwawczych. Uzyskano rysopis 23-latki i przekazano informacje patrolom będącym w służbie oraz skierowano do działań przewodnika z psem służbowym.

Dyżurni z Komisariatu Policji Wrocław - Krzyki, którzy koordynowali czynności w tej sprawie ustalili, że pokrzywdzona może mieć przy sobie telefon. Mimo wielokrotnych prób dodzwonienia się kobieta nie odbierała telefonu. Jednak po pewnym czasie udało się nawiązać połączenie. 23-latka początkowo nie chciała rozmawiać przez telefon, słychać było, że płacze i jest roztrzęsiona. Policjanci w takcie prowadzonej rozmowy zapewnili ją o swoim wsparciu i pomocy. Kiedy dyżurny usłyszał w słuchawce, że na miejscu są już funkcjonariusze, to zakończył połączenie telefoniczne.

Na szczęście w tej sytuacji wszystko skończyło się dobrze, a kobieta cała i zdrowia trafiła pod opiekę specjalistów.

Pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile, czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy, jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do specjalistów, którzy pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu np. w Centrum Wsparcia dla Osób w Stanie Kryzysu Psychicznego, dyżurujący pod numerem telefonu 800 70 2222 lub odwiedzić stronę centrumwsparcia.pl.

KMP Wrocław

Dodaj komentarz

Komentarze (0)