25-latka chciała skoczyć pod pociąg. Pomoc przyszła w porę

czwartek, 12.1.2023 11:01 2552 0

Funkcjonariusze Zespołu Operacyjno-Rozpoznawczego z komisariatu przy ul. Kiełczowskiej otrzymali informację o 25-letniej kobiecie, która podjęła dramatyczną decyzję chcąc popełnić samobójstwo. Policjanci zareagowali natychmiast i używając sygnałów pojazdu uprzywilejowanego udali się pod wskazany adres. Na miejscu obecny był partner 25-latki, który lokalizując jej telefon pomógł policjantom w jej odnalezieniu. Młodą kobietę funkcjonariusze dostrzegli siedząca na betonowym postumencie pomiędzy torami kolejowymi, gdy w jej kierunku nadjeżdżał pociąg. Ściągnęli ją z torów i udzielili pomocy. Jej życiu ani zdrowiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Policjanci Zespołu Operacyjno-Rozpoznawczego z komisariatu przy ul. Kiełczowskiej otrzymali informację o 25-latce, która chce popełnić samobójstwo. Zgłaszająca poinformowała funkcjonariuszy, że jej koleżanka napisała do niej, że chce odebrać sobie życie. Policjanci wiedzieli, że muszą działać błyskawicznie i już po chwili byli na jednym z wrocławskich osiedli. Na miejscu obecny był partner 25-latki, który namierzając telefon swojej dziewczyny pomógł policjantom określić przybliżoną lokalizację miejsce, gdzie ona się znajduje.

Policjanci kierowani przez ciągle zmieniające się komunikaty nawigacji nie ustępowali w wysiłkach, których cel był tylko jeden - uratowanie życia młodej kobiecie.

Po kilkudziesięciu minutach intensywnych poszukiwań, funkcjonariusze dostrzegli 25-latkę siedząca na betonowym postumencie pomiędzy torami kolejowymi, gdy w jej kierunku nadjeżdżał pociąg. Ściągnęli ją z torów i udzielili pomocy, po czym przewieźli do komisariatu.

Wezwani na miejsce medycy udzielili poszkodowanej fachowej pomocy. Szybka i zdecydowana reakcja policjantów pozwoliła na nie dopuszczenie do tragedii i uratowanie kolejnego życia.

Pamiętajmy - jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć gorsze chwile. Czasem nie wiemy, jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do specjalistów, którzy pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami m.in. z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej Nadodrzańskiego Centrum Wsparcia, którzy dyżurują pod numerem telefonu 71 796 40 85. Pamiętajmy, nie musimy być sami z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą, całkowicie bezpłatnie i anonimowo.

KMP we Wrocławiu, foto: pixabay

Dodaj komentarz

Komentarze (0)