27 sierpnia rusza przebudowa ulicy Pomorskiej: Duże zmiany w podróżowaniu po tym rejonie miasta

wtorek, 23.8.2022 15:23 420 0

W sobotę 27 sierpnia rozpoczyna się przebudowa ulicy Pomorskiej i zachodniej części placu Staszica. Kierowcy pojadą objazdami, trasy zmienią także autobusy i tramwaje. Prace przy tej wielkiej inwestycji potrwają do pierwszego kwartału 2024 roku.

Kierowcy pojadą objazdami przez ulice Dubois, Kurkową i Łowiecką (dla ruchu pojazdów do 9 ton), a dla pojazdów do 3,5 tony w kierunku pl. Powstańców Wielkopolskich również przez ul. Henryka Brodatego i Chrobrego. Trasę zmienią także autobusy i tramwaje.

Tak pojedzie komunikacja miejska

W związku z przebudową ul. Pomorskiej i fragmentu pl. Staszica zmienią trasy linie tramwajowe 15 i 74 oraz linie autobusowe K, 132, 142 i 257. – Linie 15 i 74 zostaną skierowane objazdem od pl. Staszica przez pl. Powstańców Wielkopolskich, ul. Chrobrego, Łokietka, Drobnera do Dubois.
Autobusy K, 142 i nocne 257 jadące od strony Różanki w kierunku centrum, od ul. Reymonta pojadą objazdem przez ul. Łowiecką, Kurkową, Dubois do Drobnera. Na trasie objazdu autobusy dodatkowo będą zatrzymywały się na przystanku tymczasowym przy ul. Kurkowej na wysokości pl. Strzeleckiego oraz na przystanku tramwajowo-autobusowym przy ul. Dubois przed skrzyżowaniem z ul. Pomorską – mówi Adam Więcek z Urzędu Miasta.

W przeciwnym kierunku autobusy linii K, 142 i 257 będą kursowały od mostu Uniwersyteckiego przez ul. Cybulskiego, Pomorską, Dubois, Kurkową i Łowiecką do ul. Reymonta. Na trasie będą zatrzymywały się na przystankach „Pomorska” przy skrzyżowaniu ul. Pomorskiej i Dubois oraz na przystanku tymczasowym przy ul. Kurkowej na wysokości pl. Strzeleckiego.

Autobusy 132 będą jeździły od pl. Powstańców Wielkopolskich przez ul. Chrobrego, Łokietka, Drobnera do mostu Uniwersyteckiego.

Wielka inwestycja za ponad 66 milionów złotych
Przebudowa ul. Pomorskiej i placu Staszica to wielkie zadanie inżynierskie. Jego koszt to ponad 66,4 mln zł. Inwestycja jest dofinansowana z Polskiego Ładu. – Obejmuje kompleksową przebudowę sieci kanalizacyjnych, wodociągowych, energetycznych, gazowych. Przebudowę jezdni na odcinku ok. 1200 m oraz skrzyżowań Pomorska - pl. Staszica i pl. Staszica - Łowiecka, budowę 1100 metrów nowego torowiska, które będzie zabudowane i wykorzystywane także przez autobusy. Powstanie także ok. 1800 metrów nowych dróg dla rowerów.

Nowe chodniki i perony przystankowe, 10 przejść dla pieszych oraz przejazdów rowerowych – mówi Wojciech Kaim, kierownik projektu z Wrocławskich Inwestycji. Na wysokości parku Staszica powstaną dwa przystanki dla komunikacji, natomiast nowe przystanki wiedeńskie zostaną wybudowane na ul. Pomorskiej przy wlocie na pl. Staszica. Nasadzone zostaną nowe drzewa i krzewy, utworzone ogrody deszczowe.
Inwestycję realizuje firma Torpol, a nadzorują ją Wrocławskie Inwestycje.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)