komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

czwartek, 23 maja 2019

Iwony, Dezyderego

30.04 – 03.05 Festiwal Kwiatów i Sztuki „Polska wiosna”

wtorek, 9.4.2019 12:40 , komentarze: 0 , odsłony: 1768
kategorie artykułu:

Zakochaj się w książańskiej wiośnie! W tym roku do zamku zawita „Filmowa wiosna”, a wraz z nią artystyczne kompozycje, wymyślne inspiracje i żywe kolory. Nie zabraknie również atrakcji dla rodzin z dziećmi, miłośników historii i bonsai.

Festiwal Kwiatów to najbardziej kwieciste i bogate w atrakcje wydarzenie w regionie. W tym roku Książ zamieni się w scenerię inspirowaną filmowym światem roślin m.in. Księgą dżungli, bajeczną Alicją w Krainie Czarów czy Tajemniczym Ogrodem. W salach barokowych nie zabraknie motywów pełnych przepychu i arystokratycznych nut, zwłaszcza że tegorocznym kwiatem festiwalowym została róża. Przygotujcie się na prawdziwe święto wiosny, którą przywitamy poprzez finezyjne kompozycje,girlandy kwiatów, filmowe inspiracje, żywe kolory i pełny atrakcji program.

Miłośników roślin  z pewnością zachwycą nowe, kilkumetrowe konstrukcje kwiatowe na dziedzińcu, ategoroczne aranżacje florystyczne przekroczą granice wyobraźni. Dekoracje zamkowych sal zostaną podzielone pomiędzy dwa florystyczne zespoły: Stowarzyszenie Florystów Polskich oraz Dolnośląskie Centrum Florystyczne – Grajewscy (również członek SFP). Różne style i koncepcje oraz nutka konkurencji zagwarantuje odwiedzającym najwyższą jakość prezentowanych kompozycji kwiatowych. Które aranżacje podbiją Wasze serca? Dowiemy się w weekend majowy.

Kto myśli, że florystyka jest spokojną dziedziną sztuki, musi zobaczyć „Bitwy florystyczne”. Dwie drużyny, rywalizacja, adrenalina i różne kategorie tematyczne to nasz przepis na prawdziwe show. Publiczność oklaskami wybierze zwycięzcę! Dostarczymy Wam emocji, inspiracji i… zabawy!

W Książu wiemy jak wiele energii mają w sobie najmłodsi i właśnie dlatego przygotowaliśmy dla nich szereg propozycji – nigdy nie było ich aż tak dużo. Mali artyści z pewnością będą chętnie uczestniczyć w warsztatach florystycznych, podczas których stworzą własne kwiatowe kompozycje pod okiem nagradzanych mistrzów. Przewidzieliśmy również słodkie konkursy z nagrodami od mecenasa zamku, Śnieżki-Invest. W stworzonym na III piętrze zamku „Tajemniczym Ogrodzie” odbędą się warsztaty sadzenia roślin, malowania kwiatów, a na dziedzińcu stanie fascynująca makieta z Kolejkowa. Nie zabraknie również tańców, przedstawień, animacji, rycerskiej wioski oraz puszczania baniek. Z pewnością zaciekawienie wzbudzi także element modowy – każdego dnia po terenie festiwalu przechadzać się będą wiosny w sukniach z kwiatów!

Zafascynowani Dalekim Wschodemprzeżyją prawdziwą podróż do Kraju Kwitnącej Wiśni. W Sali Balowej odbędzie się największa w Polsce Narodowa Wystawa Bonsai, na której zobaczymy ekspozycję ponad 50 miniaturowych wielokrotnie nagradzanych drzewek sprowadzonych ze świata. Zaprezentowane zostaną także unikalne Zbroje Japońskie oraz Wystawa Suiseki. Będziecie mogli odkryć piękno ukryte w kamieniach oraz docenić detale i kolorystykę samurajskich strojów. Oczywiście nie zabraknie również wykładów i pokazów formowania bonsai, które przeprowadzą sławni bonsaiści.

Jak każdego roku do zamku przybędzie również ponad 250 wystawców, a wraz z nimi wielu ogrodników, rękodzielników, jubilerów i gastronomów. Przed odwiedzającymi ukazany zostanie szeroki wybór roślin, cebulek kwiatowych, drzewek, storczyków, ziół, ceramiki, produktów regionalnych i przedmiotów artystycznych: obrazów, biżuterii, dekoracji, minerałów. Nie zabraknie również winnic, miodów, produktów naturalnych i… jak zawsze,  nie zabraknie niczego!

Już po raz 31 wiosna obudzi się w Zamku Książ. Witajcie ją z nami od 29 kwietnia do 3 maja i zaplanujcie nadchodzący weekend majowy w Wałbrzychu. 

 

Wasze komentarze


dzisiaj, 5 godz temu
dzisiaj, 10 godz temu
dzisiaj, 13 godz temu
środa, 22.5.2019 16:30
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Praca na GoWork
Praca na GoWork