komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

poniedziałek, 13 lipca 2020

Henryka, Kingi

35-latek kradł paliwo z wrocławskich stacji. Straty sięgają ponad 17 tysięcy!

poniedziałek, 22.7.2019 10:26 , komentarze: 0 , odsłony: 1490
kategorie artykułu:

Wspólne działania policjantów z komisariatów na wrocławskich Krzykach i Grabiszynku, doprowadziły do zatrzymania mężczyzny podejrzewanego o liczne kradzieże benzyny ze stacji paliw na terenie miasta. Łączna suma strat szacowana jest na kwotę 17 500 złotych. Mężczyzna odpowie też za posiadanie substancji odurzających oraz kierowanie pojazdem pomimo sądowego zakazu. Grozić mu może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

       Fot. Pixabay

W czerwcu policjanci otrzymali zgłoszenia od pracowników kilku stacji paliw mieszczących się na terenie stolicy dolnego śląska. Zgłaszali oni liczne kradzieże paliwa przez, prawdopodobnie tego samego, sprawcę. Funkcjonariusze od razu przystąpili do zabezpieczania monitoringu, który okazał się kluczowym materiałem dowodowym w tej sprawie.

Modus operandi złodzieja był zawsze ten sam i nie był on zbyt skomplikowany. Sprawca przyjeżdżał na stację paliw, tankował do pełna i jak najszybciej uciekał z trefną benzyną lub ropą w baku. Łącznie zastosował tę metodę prawie 50 razy na 8 różnych stacjach. Następnie sprzedawał paliwo przygodnym osobom na parkingach.

Funkcjonariusze namierzyli mężczyznę na początku zeszłego tygodnia, na jednej z ulic w południowej części miasta. Mężczyzna był bardzo zaskoczony. Miał nadzieję, że jeszcze długo będzie mógł kontynuować swoją przestępczą działalność. Okazało się, że to nie jedyne czyn karalny, którego się dopuścił. W chwili zatrzymania 35-latek posiadał przy sobie środki odurzające w ilości kilkunastu porcji handlowych. Dodatkowo mężczyzna kierował samochodem, mimo tego, że cały czas obowiązywał go zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, w związku z wcześniej popełnionym przestępstwem drogowym.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy został przekazany prokuraturze, która wystąpiła do sądu o zastosowanie wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego. Dzięki mocnym materiałom sąd przychylił się do wniosku i zastosował tymczasowy areszt na 2 miesiące.

Za popełnione przestępstwa 35-latkowi grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze podkreślają, że sprawa jest rozwojowa.

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 29.6.2020 11:56
poniedziałek, 29.6.2020 11:53
poniedziałek, 29.6.2020 11:50
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki