38-letni obywatel Ukrainy spowodował kolizję mając prawie 2 promile!

wtorek, 19.11.2019 19:22 2858 2

Utrata prawa jazdy, zniszczone auto i grożące dwa lata odsiadki, to bilans nocnej przejażdżki 38-letniego obywatela Ukrainy, który mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie przemieszczał się autem po wrocławskich ulicach. Na skrzyżowaniu ulicy Karkonoskiej ze Zwycięską doprowadził do kolizji z pojazdem, który zatrzymał się przed sygnalizatorem. Na szczęście, skończyło się tylko na uszkodzonych autach. Sprawca został zatrzymany i trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

Kolejna niebezpieczna sytuacja, spowodowana przez nietrzeźwego kierowcę, miała miejsce na ulicach naszego miasta. Niedawno pisaliśmy o innych wyczynach wrocławskich kierowców, którzy pod wpływem alkoholu wjeżdżali w przydrożne słupy, lub inne elementy drogowej infrastruktury. Tym razem kierujący, który przed jazdą spożywał alkohol, zatrzymał swój pojazd na tylnej części karoserii poprzedzającego go auta. Mimo, że nikomu nic poważnego się nie stało, nieodpowiedzialnego kierowcy nie ominą konsekwencje, do których może należeć nawet dwuletnie pozbawienie wolności.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, podczas weekendowej nocnej służby, otrzymali od dyżurnego polecenie sprawdzenia informacji, o kolizji, do której miało dojść na skrzyżowaniu ulicy Karkonoskiej z ulicą Zwycięską. Korzystając z tego, że o tej porze ruch na wrocławskich drogach nie był już tak intensywny, w ciągu kilku minut byli na miejscu zdarzenia.

Oczekiwali na nich kierowcy oraz pasażerowie dwóch pojazdów: osobowego Suzuki oraz Mitsubishi. Na szczęście nikt z nich nie ucierpiał w wyniku zdarzenia. Policjanci szybko ustalili przebieg tej kolizji. Z ich wstępnych ustaleń wynikało, że kierująca Suzuki zatrzymała się przed sygnalizatorem, który nadawał sygnał żółty, informujący o tym, że za chwilę włączy się sygnał czerwony. Wówczas w tył jej pojazdu z impetem uderzyło Mistubishi, którego kierowca nie zachował ani ostrożności, ani bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu.

Za chwilę na jaw wyszedł główny powód takiego zachowania. Okazało się, że sprawca kolizji, 38-letni obywatel Ukrainy, ma w organizmie prawie 2 promile alkoholu, co wykazało badanie policyjnym alkomatem. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy wrocławskiej drogówki. Mundurowi zabezpieczyli również jego pojazd, a także zatrzymali prawo jazdy, w związku z przestępstwem, którego się dopuścił.

Mężczyzna został doprowadzony do jednostki policji, a następnie do pomieszczenia dla osób zatrzymanych, gdzie spędził noc. Teraz przed sądem odpowie za popełnione przestępstwo, a zgodnie z obowiązującymi przepisami, sąd może orzec wobec niego nawet dwuletni okres pozbawienia wolności.

/KMP Wrocław

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

kierowca wtorek, 19.11.2019 19:36
CODZIENNIE WIELU ZLAPANYCH PIJAKOW ZA KIEROWNICA - A ILU NIE...
wtorek, 19.11.2019 19:58
Nie wychodź z domu