4 proste kroki do pożyczki leasingowej

środa, 29.4.2020 15:33 629

Decyzja o skorzystaniu z oferty leasingowej wymaga czasu, jednak sam proces dopełniania niezbędnych formalności trwa zdecydowanie krócej. To ważne, w końcu im szybciej firmowy samochód zacznie generować przychód, tym lepiej. Jak przebiega cała procedura? Sprawdzamy.

Wybór oferty leasingowej

Cały proces rozpoczyna się oczywiście od wyboru oferty pożyczki leasingowej. Dziś nie wymaga to już konsultowania się z doradcą. Coraz częściej wstępną analizę możemy przeprowadzić samodzielnie i nie oznacza to wcale dużego zaangażowania, zwłaszcza czasu. Wszystko dzięki kalkulatorom rat dostępnym na stronach banków. Takie rozwiązanie oferuje m.in. Santander Consumer Multirent. Wystarczy uzupełnić kilka podstawowych danych (cena samochodu, wysokość wkładu własnego, liczbę rat oraz wartość końcową pojazdu), a system samodzielnie wyliczy wysokość raty leasingowej. Na koniec możemy przejść prosto do oferty lub skontaktować się z bankiem za pośrednictwem infolinii.

Szczegóły umowy leasingowej

Na jakich warunkach możemy zawrzeć umowę leasingową? Wszystko zależy od potrzeb i możliwości naszego przedsiębiorstwa. Do wyboru mamy różne oferty leasingu – operacyjny oraz leasing z Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Jaka jest między nimi różnica?

W przypadku leasingu operacyjnego przedmiot leasingu będzie wchodzić w skład majątku leasingodawcy. To w jego obowiązku będzie dokonywanie opłat amortyzacyjnych, kosztów serwisowania itp. Leasingobiorca ponosi jedynie wydatki związane z użytkowaniem mienia. Z kolei leasing w ramach EBI oferuje obniżoną sumę opłat w porównaniu ze standardową ofertą. Nie wymaga także wkładu własnego To korzystne rozwiązanie dla przedsiębiorstw dopiero wchodzących na rynek.

Na pożyczkę leasingową możemy zdecydować się zarówno w przypadku nowego, jak i używanego samochodu.A ile może trwać umowa? Okres finansowania można wydłużyć nawet do 96 miesięcy.

Dopełnienie formalności

Po uzyskaniu pozytywnej weryfikacji przez bank otrzymamy finansowanie. Kto może skorzystać z oferty pożyczki leasingowej? Taką możliwość mają osoby prowadzące własną działalność, podmioty gospodarcze, spółki, ale także rolnicy oraz osoby fizyczne. We wniosku leasingowym należy przedstawić podstawowe dokumenty – poświadczenie tożsamości, zaświadczenie o numerze REGON i NIP, oraz wpis do ewidencji działalności gospodarczej.

Uzyskanie finansowania     

Po uzyskaniu finansowania możemy już swobodnie korzystać z firmowego pojazdu. A co, gdy umowa leasingowa dobiegnie końca? Przede wszystkim mamy możliwość odkupienia pojazdu od leasingodawcy, po cenie obniżonej o łączną sumę spłaconych rat. Możemy też skorzystać z kolejnej oferty leasingowej i wybrać nowy pojazd.