420 tysięcy złotych - to straty spowodowane przez internetowych wyłudzaczy na portalach aukcyjnych

środa, 10.12.2014 15:09 594 0

Cztery osoby podejrzane o wyłudzenia lub usiłowania wyłudzeń pożyczek za pośrednictwem Internetu zostały ujęte przez wrocławską policję. Podejrzani to mężczyźni w wieku od 19 do 20 lat, mieszkańcy powiatu legnickiego i wrocławskiego.

Jak wynika z ustaleń policjantów zajmujących się tą sprawą, sprawcy kupowali na internetowych portalach aukcyjnych różnego rodzaju przedmioty, m.in. telefony komórkowe i sprzęt RTV. Zakupiony sprzęt sprzedawali później głownie w lombardach, a pieniądze przeznaczali na własne, bieżące potrzeby. Problem w tym, że za kupiony sprzęt nie płacili. Funkcjonariusze ustalili, że sprawcy dokonując zakupów korzystali z możliwości kupna na raty. Wypełniając jednak formularze w Internecie, tworzyli fałszywe wirtualne tożsamości, posługując się nieprawdziwymi danymi.

Na bazie zgromadzonego materiału policjanci ustalili, że grupa ma na swoim koncie, co najmniej kilkadziesiąt tego typu przestępstw, a wartość wyłudzeń i usiłowań wyłudzeń pożyczek na szkodę banków, to kwota nie mniejsza niż 420 tys. złotych. Zatrzymani usłyszeli już w tej sprawie zarzuty. Teraz za oszustwa oraz wyłudzenia lub usiłowania wyłudzeń znacznej kwoty pożyczek, mężczyźni odpowiedzą przed sądem.

Obecnie funkcjonariusze w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie okoliczności tego przestępczego procederu. Za czyny, o które zatrzymani są podejrzani, w świetle kodeksu karnego, grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)