komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

środa, 26 czerwca 2019

Jana, Pawla

43-latek posiadał ponad 22 tysiące sztuk nielegalnych papierosów

sobota, 30.3.2019 11:01 , komentarze: 0 , odsłony: 728
kategorie artykułu:

Policjanci z wrocławskiej komendy miejskiej, podczas działań operacyjnych, zatrzymali mężczyznę zajmującego się nielegalnym wprowadzaniem do obrotu wyrobów tytoniowych. 43-latek posiadał przy sobie 400 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy, a w mieszkaniu kolejne 22 tys. sztuk papierosów. Straty Skarbu Państwa oszacowano na kwotę ponad 35 tys. złotych. Zatrzymany mężczyzna przyznał, że handlował nimi na miejscowych targowiskach. Trafił prosto do policyjnego aresztu i grozić mu może teraz kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, pracowali od dłuższego czasu nad sprawą dotyczącą wprowadzania do obrotu nielegalnych wyrobów tytoniowych. 

Wczesnym rankiem, podczas realizacji szeroko zakrojonych czynności operacyjnych, policjanci zauważyli mężczyznę, który przenosił w dużych torbach, widocznie wystające paczki papierosów. Obserwowany kierował się w stronę pobliskiego targowiska, więc funkcjonariusze zatrzymali 43-latka.  

Mężczyzna posiadał przy sobie 400 paczek papierosów, bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Podczas dalszych czynności w mieszkaniu zatrzymanego, policjanci znaleźli kolejne nielegalne papierosy. W jednym z pokoi, 43-latek ukrywał kartony zawierające aż 22 tysiące sztuk papierosów. W sumie policjanci zabezpieczyli 30 tysięcy.

Łączne straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego oszacowano na kwotę ponad 35 tysięcy złotych.  Mężczyzna oświadczył, że wszystkie papierosy należą do niego. Dodał również, że zajmuje się ich sprzedażą na miejscowych targowiskach.   

43-latek trafił do policyjnego aresztu i teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozić mu może kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. 

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze

sobota, 22.6.2019 12:39
1
piątek, 21.6.2019 17:15
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Praca na GoWork
Praca na GoWork