44-latek pędził ulicą Nowaka-Jeziorańskiego 153 km/h i stracił prawo jazdy

czwartek, 18.8.2022 12:19 344 1

Policjanci z wrocławskiej grupy SPEED zatrzymali kolejnego pirata drogowego. 44-letni mieszkaniec stolicy Dolnego Śląska chciał „szybko” wyprzedzić auta jadące prawym pasem ruchu. Na ulicy Jana Nowaka Jeziorańskiego patrol zwrócił uwagę na poruszającego się ze znaczną prędkością volkswagena. Przy użyciu wideorejestratora zamontowanego w nieoznakowanym radiowozie zmierzyli jego prędkość, potwierdzając swoje przypuszczenia. Kierujący ignorując obowiązujące w tym miejscu ograniczenie prędkości do 70 km/h, pędził swoim autem aż 153 km/h!

Policjanci pełniący służbę w ramach grupy SPEED, jak każdego dnia patrolowali ulice Wrocławia, kontrolując czy kierujący stosują się do obowiązujących na nich ograniczeń prędkości.

Jadąc ul. Jana Nowaka Jeziorańskiego zauważyli pędzącego volkswagena, którego kierujący znacznie przekraczał dozwoloną w tym miejscu prędkość.

Na zdjęciu pomiar prędkości 135 km/h - mężczyzna jednak poruszał się chwilami znacznie szybciej

Mundurowi zmierzyli prędkość dynamicznie przemieszczającego się auta, a na ekranie urządzenia, w które wyposażone był ich nieoznakowany radiowóz, wyświetlił się wynik - 153 km/h! W miejscu, w którym dokonali pomiaru można jechać maksymalnie 70 km/h.

44-letni kierowca tłumaczył funkcjonariuszom, że przekroczył dozwolona prędkość, bo chciał „szybko” wyprzedzić auta jadące prawy pasem ruchu.

Policjanci zakończyli interwencję w postępowaniu mandatowym, nakładając na niego grzywnę wynoszącą 2500 zł. Kierowcy funkcjonariusze zatrzymali również prawo jazdy na 3 kolejne miesiące.

Ponownie przypominamy, że nadmierna prędkość jest wciąż jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, do których dochodzi na polskich drogach i wszystkich kierujących obowiązują ograniczenia i zakazy w tym zakresie.

KMP Wrocław

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Speed poniedziałek, 22.08.2022 14:21
To Państwo wykonczy wszystkich ...teraz bierze sie za portwele kierowcow...