45-letni kierowca ciężarówki zakłócał pracę tachografu. Stracił prawo jazdy na 3 miesiące i otrzymał 2550 zł mandatu

czwartek, 3.11.2022 11:09 451 2

Wrocławscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego komendy miejskiej zatrzymali do kontroli na jednej z ulic w podwrocławskim Bykowie, pojazd ciężarowy marki Renault wraz z naczepą, którego kierowca nie rejestrował czasu pracy. „Pomysłowy” 45-latek zakłócał pracę impulsatora, czyli czujnika prędkości kierowanego pojazdu.

Kontrola zespołu pojazdów, składającego się z ciężarowego renault oraz naczepy przeprowadzona przez funkcjonariuszy z wrocławskiej drogówki zakończyła się dla 45-letniego mieszkańca powiatu kłodzkiego zatrzymaniem prawa jazdy na okres 3 miesięcy oraz mandatami na łączną kwotę 2550 zł.

„Pomysłowy” kierowca w celu oszukania urządzenia rejestrującego czas jego pracy użył magnesu, który przyczepił w pobliżu impulsatora, czyli czujnika prędkości pojazdu.

Nałożone mandaty dotyczyły kilku wykroczeń. Poza nierejestrowaniem czasu pracy, kierowca otrzymał mandat za stan techniczny zespołu pojazdów, którym kierował, a od których policjanci dodatkowo zatrzymali elektronicznie dowody rejestracyjne.

Funkcjonariusze w związku z ingerencją przez kierującego, przy pomocy magnesu, w zapisy urządzenia rejestrującego czas pracy sporządzili dokumentację w celu przeprowadzenia postępowania administracyjnego przez Inspekcję Transportu Drogowego, za co pracodawca 45-latka może być ukarany grzywną wynosząca nawet 10000 zł.

KMP we Wrocławiu

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

niedziela, 06.11.2022 19:11
Jeżdżą na magnesach
czwartek, 03.11.2022 16:26
Karać surowo I jeszcze raz Karać!