komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 27 czerwca 2019

Maryli, Wladyslawa

45-milionowy pasażer we Wrocławiu

wtorek, 19.7.2016 08:49 , komentarze: 0 , odsłony: 259
kategorie artykułu:

W Porcie Lotniczym Wrocław linie Wizz Air świętowały obsłużenie 45-milionowego pasażera w Polsce. Rekordowy podróżny przyleciał z Londynu Luton. To zresztą pierwsza trasa uruchomiona przez przewoźnika we Wrocławiu w 2006 roku.

45-milionowym pasażerem okazała się 6-latka, podróżująca w czwartek wieczorem z Londynu Luton, na najpopularniejszej trasie obsługiwanej przez linie Wizz Air do Wrocławia. Od węgierskiego przewoźnika otrzymała voucher na lot, a od Portu Lotniczego Wrocław obsługę VIP dla całej rodziny. 

Cieszę się, że obsłużenie 45-milionowego pasażera świętujemy we Wrocławiu, ponieważ to lotnisko rozwija się niezwykle dynamicznie. Z ogromną radością świętujemy również osiągnięcie kolejnego sukcesu w kraju, z którego odbył się pierwszy lot Wizz Air. Aktualnie oferujemy połączenia z Polski do 58 miast – mówił Gabor Vasarhelyi, manager ds. komunikacji w Wizz Air.

Ze stolicą Dolnego Śląska Wizz Air jest związany od 2006 roku. Przez ten czas obsłużył we Wrocławiu już ponad 2,1 miliona pasażerów. W 2010 uruchomił na wrocławskim lotnisku swoją bazę operacyjną, w której na co dzień stacjonuje samolot Airbus A320.

Współpraca z przewoźnikiem układa nam się znakomicie. Liczymy na to, że nadal będzie rozbudowywał swoją ofertę połączeń z naszego lotniska. Rozmowy dotyczą także zbazowania we Wrocławiu kolejnego samolotu – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Obecnie Wizz Air obsługuje z Wrocławia 8 tras do 6 krajów. Nowością wprowadzoną w tym roku jest połączenie do Birmingham.

Wizz Air we Wrocławiu w liczbach:
Pierwsze połączenie – 2006 r.
Otwarcie bazy operacyjnej – 2010 r. 
Obecnie 8 połączeń: 
Londyn Luton
Doncaster Sheffield
Dortmund
Eindhoven
Oslo-Torp
Paryż Beauvais
Sztokholm Skavsta 
Birmingham (Nowość)
2,1 miliona obsłużonych pasażerów 

 

Wasze komentarze

wczoraj, 18 godz temu
wtorek, 25.6.2019 18:00
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki