komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

wtorek, 4 sierpnia 2020

Dominika, Protazego

55-latek podający się za listonosza okradł seniora. Na dodatek w domu miał plantację marihuany

piątek, 21.6.2019 15:27 , komentarze: 0 , odsłony: 859
kategorie artykułu:

Funkcjonariusze z komisariatu na wrocławskich Krzykach potrzebowali jednego dnia, aby namierzyć i zatrzymać mężczyznę, który okradł starszego mieszkańca Wrocławia. Złodziej podawał się za listonosza i wykorzystując chęć pomocy seniora, oszukał go. Okazało się, że to nie jedyne przestępstwo popełnione przez 55-latka. W domu mężczyzna miał plantację marihuany i kilka przywłaszczonych przesyłek pocztowych. Teraz grozić mu może kara do 8 lat pozbawienia wolności, o to której ostatecznie, zadecyduje sąd.

        Fot. Pixabay

Podejrzany o popełnienie przestępstw mężczyzna, postanowił wykorzystać zdobyte wcześniej doświadczenie zawodowe. Przez kilka miesięcy pracował bowiem w zastępstwie listonosza, mającego rejon pracy na terenie wrocławskich Krzyków. Poznał osoby tam mieszkające oraz specyfikę pracy listonosza. Tą wiedzę okazało się, że postanowił wykorzystać w przestępczej działalności.

Kiedy do drzwi starszego pana mieszkającego na południu miasta zapukał 55-latek, senior postanowił wpuścić go do domu. Znał mężczyznę ponieważ ten zastępując jednego z listonoszy, kilka miesięcy wcześniej dostarczał mu przesyłki. Oszust poinformował starszego pana, że przyszedł do niego z emeryturą. Senior jednak oświadczył, że już ją otrzymał i nie czeka na kolejną. Oszust jednak nie odpuszczał. W pewnej chwili poprosił o rozmienienie 200 złotych, a kiedy starszy pan chcąc pomóc, sięgnął po kopertę z gotówką przygotowaną dla syna, fałszywy listonosz wykorzystał zamieszanie z rzekomymi dokumentami do podpisania. Prawdopodobnie wtedy dokonał zaboru ponad 4000 złotych, które senior trzymał w kopercie.

Dopiero po wyjściu 55-latka, zorientował się, że padł ofiarą przestępstwa. Policjanci od razu po otrzymaniu zgłoszenia, podjęli działania mające na celu ustalenie tożsamości sprawcy przestępstwa. Błyskawicznie ustalili, jak się nazywa i gdzie mieszka rzekomy listonosz. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komisariatu.

W kieszeniach oszusta, policjanci ujawnili kilka porcji handlowych środków odurzających, a w jego mieszkaniu małą szklarnię, gdzie 55-latek hodował marihuanę. Sadzonki z nielegalnymi konopiami znajdowały się również na balkonie podejrzanego.

Dodatkowo kryminalni zabezpieczyli torbę foliową, w której znajdowały się przywłaszczone przesyłki pocztowe, a także czyste bloczki awizowe. Prawdopodobnie wspomniane przedmioty zostały przywłaszczone przez mężczyznę, kiedy ten pracował jeszcze jako prawdziwy listonosz.

55-latek został doprowadzony do policyjnego aresztu, a teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Może mu grozić kara maksymalnie do 8 lat pozbawienia wolności, w związku z kilkoma przestępstwami, których się dopuścił.

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 3.8.2020 00:00
środa, 29.7.2020 13:18
poniedziałek, 27.7.2020 12:53
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele