komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 2 lipca 2020

Jagody, Urbana

6-21 maja - pierwsza zaplanowana przerwa w przyjmowaniu wniosków do żłobków

wtorek, 7.5.2019 10:30 , komentarze: 0 , odsłony: 218
kategorie artykułu:

Od 6 do 21 maja będzie trwać pierwsza z zaplanowanych przerw  w przyjmowaniu wniosków do żłobków. Przerwę tę wykorzystamy na wprowadzenie do systemu rekrutacyjnego miejsc, które zwolnią się we wrześniu oraz nowych miejsc oferowanych przez wrocławskie żłobki. 

Wyniki tych zmian rodzice będą mogli zobaczyć 22 maja. Oprócz informacji o nowych wolnych miejscach rodzice będą mogli także dowiedzieć się, do jakiej grupy wiekowej kwalifikują się teraz ich pociechy oraz na którym miejscu w kolejce oczekujących się znajdują.

Od 22 maja będzie można także składać nowe podania oraz edytować te złożone wcześniej – także w zakresie wyboru placówki.

Kolejna przerwa w składaniu wniosków jest planowana między 6 a 25 czerwca. 25 czerwca ogłosimy wyniki kwalifikacji.  

We Wrocławiu jest obecnie ok. 6500 miejsc w żłobkach, w tym 4800 to miejsca, które są finansowane lub dofinansowane przez miasto. Do rekrutacji wystawimy około 2600 miejsc uwolnionych oraz niemal 300 zupełnie nowych miejsc uzyskanych przez miasto w nowych konkursach – w sumie ok. 2900.

Wskaźnik objęcia opieką wynosi we Wrocławiu 37% (dane na koniec 2018 r.) przy średniej dla Polski 13,1% dla krajów UE 34% (dane EUROSTATU na koniec 2017 r.)

Harmonogram rekrutacji: 

1. Od 6 maja do 21 maja z powodu aktualizacji danych po raz pierwszy wstrzymany czasowo możliwość składania nowych wniosków. W tym czasie wprowadzimy do systemu informację o nowych wolnych miejscach (uzyskane w nowych konkursach,  w wyniku przejścia dzieci do przedszkoli, w wyniku rezygnacji z opieki żłobkowej) oraz sprawdzimy, które z oczekujących dzieci zmienią grupę docelową na starszą (dorosły już do starszej grupy).

2. Od 22 maja rodzice będą mogli ponownie składać wnioski o przyjęcie, a także modyfikować swoje wybory, mając już wiedzę o nowych wolnych miejscach. Informacje będą dostępne w systemie rekrutacyjnym i na stronach miejskich.  

3. Od 6 do 25 czerwca po raz drugi wstrzymamy możliwość składania i edytowania wniosków.  W tym czasie wszystkie zarejestrowane wnioski będą uczestniczyły w kwalifikacji na miejsca dostępne od 1 września (w oparciu o punkty posiadane 6 czerwca).  

4. 25 czerwca ogłosimy wstępne wyniki rekrutacji  oraz informacja dot. progów punktowych w poszczególnych żłobkach. 

5. Od 25 czerwca do 4 lipca rodzice, których dzieci będą zakwalifikowane do żłobków, będą mieli czas na złożenie dokumentów potwierdzających spełnianie kryteriów, a do 15 lipca będzie czas na podpisanie umowy ze żłobkiem . 

6. Od 5 do 9 lipca  przewidujemy ostatnie wstrzymanie prace w systemie, które przywrócą go do stałego trybu rekrutacji ciągłej (w/g stanu na 1 września). Przez te kilka dni również wyłączona będzie możliwość składania i edytowania wniosków

7. Od 10 lipca na kontach dzieci, których wnioski nie zostały zakwalifikowane od września  i będą  w kolejce oczekujących zaktualizujemy liczbę punktów za oczekiwanie, które nie były widoczne od 06.06.2019 r.

Prosimy też rodziców, którzy złożyli wnioski w rekrutacji, by pamiętali o potwierdzaniu co pół roku chęci rekrutacji (lecz nie wcześniej niż 30 dni przed datą wygaśnięcia wniosku). Przed upływem tego czasu przypominamy rodzicom o tym mailem.

Kryteria punktowe rekrutacji nie zmieniły się.

  •        Wielodzietność, niepełnosprawność – 750 punktów 
  •        Praca lub nauka obojga rodziców – 370 punktów 
  •        Pracujący jeden rodzic lub opiekun – 150 punktów
  •        Więcej niż jedno dziecko w placówce – 100 punktów
  •        Oczekiwanie
  • dziecko zapisane na listę szybciej, niż przed ukończeniem 20 tygodnia życia: 0 punktów 
  • punkty naliczane codziennie, gdy dziecko jest w odpowiednim wieku (po 20 tygodniu życia), ale nie minęła jeszcze data, od której rodzice chcą umieścić dziecko w żłobku: 1/7 punktu dziennie 
  • punkty naliczane codziennie, gdy minęła wskazana przez rodziców data przyjęcia do żłobka, a dziecko nadal oczekuje na miejsce: 1 punkt dziennie. 

W rekrutacja na rok 2019/2020 będziemy kwalifikować wnioski, w których dzieci na dzień 1 września 2019 osiągnęły wiek minimum 20 tygodni życia oraz data ich urodzenia nie jest wcześniejsza niż 1 stycznia 2017 r.

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 6 godz temu
środa, 1.7.2020 15:51
wtorek, 30.6.2020 21:19
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki