komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 27 czerwca 2019

Maryli, Wladyslawa

82- latka z Ołbina handlowała nielegalnym tytoniem

czwartek, 23.5.2019 16:00 , komentarze: 1 , odsłony: 1102
kategorie artykułu:

Najczęściej jeśli myślimy o przestępcy, to przed oczami staje nam obraz 20-30 latka, ubranego w bluzę z kapturem, stojącego w ciemnej bramie. I, nie ma tu zaskoczenia, zbytnio się nie mylimy, ponieważ faktycznie często tak wyglądają przestępcy. Dlatego czasem przełamanie tego stereotypu potrafi zaskoczyć nawet doświadczonych policjantów.

Policjanci postanowili dokładnie zbadać tę transakcję. Kiedy podeszli do wspomnianego okna, okazało się, że w mieszkaniu przebywa starsza kobieta, która przed chwilą sprzedała 66-letniemu mieszkańcowi Wrocławia papierosy, bez polskich znaków akcyzowych. Zarówno sprzedaż jak i zakup papierosów bez akcyzy zgodnie z obowiązującymi przepisami jest przestępstwem. O ile podobne interwencje były już przeprowadzane przez obecnych na miejscu funkcjonariuszy, o tyle zaskoczył ich wiek sprawczyni przestępstwa. Okazało się, że nielegalną działalność prowadziła 82-letnia mieszkanka Wrocławia. W jej domu policjanci ujawnili 480 papierosów bez polskich znaków akcyzowych, kilka worków z tytoniem oraz pieniądze uzyskane ze sprzedaży nielegalnych wyrobów tytoniowych.

Okazało się, że przedsiębiorcza 82-latka dzięki pożyczonemu urządzeniu do skręcania papierosów i pochodzącemu z nielegalnego źródła tytoniowi, chałupniczo produkowała papierosy, które następnie sprzedawała przez okno swojego mieszkania. Nawet w czasie przeprowadzanych przez policjantów czynności, kilka osób pukało w szybę chcąc kupić nielegalne wyroby tytoniowe.

Policjanci zabezpieczyli papierosy i tytoń ujawnione w mieszkaniu kobiety. Zarówno sprzedająca, jak i klient otrzymali wezwanie do stawiennictwa się na komisariacie. O możliwych konsekwencjach prawnych dla wspomnianych osób, zadecyduje teraz sąd.

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze

sobota, 22.6.2019 12:39
1
piątek, 21.6.2019 17:15
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele