komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 9 kwietnia 2020

Marii, Dymitra


Agregat prądotwórczy: diesel, benzyna czy LPG - który wybrać?

niedziela, 16.2.2020 19:12 , odsłony: 447
kategorie artykułu:

Nieprzyjemne niespodzianki pogodowe stają się coraz częstsze. Praktyka pokazuje, a przekazy medialne potwierdzają, że konsekwencjami pozrywanych przez wiatr linii energetycznych często jest wielogodzinny, a nawet wielodniowy brak prądu. Niezależnie od pory roku stanowi to spory kłopot w codziennym funkcjonowaniu. Właśnie dlatego warto kupić agregat prądotwórczy. Na rynku dostępne są jednak różne typy agregatów. Który najlepiej wybrać? Podpowiadamy!

1. Agregat prądotwórczy diesel

2. Agregat prądotwórczy benzynowy

3. Agregat prądotwórczy LPG

Podstawowym kryterium wyboru takiego urządzenia jest, oczywiście, rodzaj zastosowanego paliwa.

Agregat prądotwórczy diesel

Agregat prądotwórczy diesel szczególnie polecany jest gospodarstwom rolnym, średniej wielkości firmom czy organizatorom imprez plenerowych. Dzieje się tak ze względu na dość wysoką cenę zakupu, trzeba mieć jednak świadomość, że inwestycja ta zwraca się - także w kontekście domów - zwłaszcza, jeśli przerwy w dostawach prądu są dość częste. Budowa napędu takich agregatów, wysoki stopień sprężania i sprawność sprawiają, że zapotrzebowanie na paliwo jest stosunkowo niskie, co przekłada się na niski koszt eksploatacji. Agregat prądotwórczy diesel jest też urządzeniem trwałym, a przeglądy przeprowadza się dopiero po około 200 godzinach pracy.

Agregat prądotwórczy benzynowy

Agregaty benzynowe są tanie i proste w budowie. Sprawdzają się przede wszystkim w podstawowym, okazjonalnym zastosowaniu. Działają cicho, są odporne na niskie temperatury, jednak w przypadku częstego użytkowania mają mniejszą żywotność niż agregat prądotwórczy diesel. Przeglądy standardowo przeprowadza się po około 100 godzinach pracy. Trzeba także zwracać uwagę na jakość paliwa, gdyż ten element przekłada się na działanie urządzenia. Warto dodać także, że ewentualne gwarancje nie obejmują uszkodzeń związanych ze stosowaniem benzyny niezgodnej z zaleceniami producenta. Sama benzyna nie powinna przebywać w zbiorniku dłużej niż 30 dni, ponieważ traci swoje właściwości. Zmiany temperatur także przyczyniają się do tego procesu.

Agregat prądotwórczy LPG

Agregaty prądotwórcze LPG stosowane są przede wszystkim przemysłowo. Ich zakup wiąże się z jednorazowym sporym wydatkiem, jednak koszty dalszej eksploatacji są niewysokie. Spalanie w tego typu sprzęcie jest na podobnym poziomie, co w agregatach benzynowych, koszt gazu jest jednak niższy. Agregat LPG jest urządzeniem żywotnym, którego dużą zaletą jest także bezproblemowy rozruch. Paliwem może być gaz z butli, ale także ziemny.

 
 
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele