komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

wtorek, 22 września 2020

Tomasza, Maurycego

AIR Modernism: trwa nabór do międzynarodowego projektu rezydencyjnego

środa, 5.8.2020 13:58 , komentarze: 0 , odsłony: 270
kategorie artykułu:

Strefa Kultury Wrocław wraz z Chemnitz 2025 oraz Tbilisi Architecture Biennal zaprasza artystów różnych dziedzin, a także architektów, projektantów i badaczy do udziału we wrześniowej rezydencji we Wrocławiu, a w przyszłości także Chemnitz i Tbilisi!

AIR Modernism skierowany jest do osób, których działania twórcze lub badawcze skoncentrowane są na teorii i praktyce modernizmu. Na rezydencję zapraszamy artystów wizualnych, designerów, architektów oraz badaczy różnych dziedzin mieszkających, urodzonych, studiujących lub tworzących w jednym z trzech miast: Wrocław, Chemnitz, Tbilisi.

O projekcie

Międzynarodowy i partnerski projekt rezydencyjny koncentruje się na interdyscyplinarnym podejściu do modernizmu. Celem rezydencji jest mapowanie tego, w jaki sposób Wrocław, Chemnitz i Tbilisi odzwierciedlały idee paneuropejskie tj. modernizm, jaki był ich status dawniej a jaki jest dziś oraz jak zmiany czasu i przestrzeni (Wschód / Zachód) wpłynęły na modernizm i jego postrzeganie?

Rezydencja ma również sieciować polskie, niemieckie i gruzińskie środowiska i instytucje artystyczne. Wybrani rezydenci będą mieli możliwość przeprowadzenia badania terenowego, na podstawie którego stworzą własne notatki badawcze, artystyczne lub kreacyjne. AIR Modernism daje możliwość odbycia rezydencji we Wrocławiu, a w przyszłości także w pozostałych miastach.

– AIR Modernism jest projektem wieloletnim, który potrwa aż do 2025 roku. Program przewiduje organizację licznych spotkań z ekspertami i uczestnikami projektu, współorganizację sympozjum wokół tematu modernizmu oraz wystawy w Chemnitz. Ponadto cały program ma charakter mobilny, co oznacza, że rezydenci będą mieli szansę pracować z tkanką miejską, architekturą i dziedzictwem Tbilisi oraz Chemnitz na miejscu. – tłumaczy zespół działań międzynarodowych SKW.

Wybrani uczestnicy zamieszkają w samym centrum Wrocławia, otrzymają honorarium w wysokości 600 euro, budżet produkcji o wartości 200 euro, oraz zapewnione pokrycie kosztów przejazdu z i do Wrocławia. Organizatorzy naboru oferują bogaty program ekspercki, możliwość spotkania z publicznością, a także zaprezentowania swojego projektu badawczego, jak i stworzonych w czasie rezydencji notatek badawczych.

Jak aplikować w naborze?

Do 20 sierpnia należy przesłać drogą mailową ([email protected]) swoje zgłoszenie – CV, portfolio lub link do strony www, opis projektu oraz uzasadnienie odniesień do teorii modernizmu, list motywacyjny uzasadniający chęć udziału w projekcie. Dokumenty powinny być w języku angielskim. Szczegółowe informacje wraz z regulaminem naboru, warunkami uczestnictwa znajdują się TUTAJ.

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 1 godz temu
poniedziałek, 21.9.2020 09:15
sobota, 19.9.2020 08:20
piątek, 18.9.2020 09:34
czwartek, 17.9.2020 14:37
czwartek, 17.9.2020 14:29
poniedziałek, 14.9.2020 09:43
sobota, 12.9.2020 09:10
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki