komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

wtorek, 26 stycznia 2021

Tymoteusza, Michała

Akcja "Mikołajkowa Paka dla Dzieciaka" dla dzieci w Jaszkotlu

środa, 18.11.2020 09:54 , komentarze: 0 , odsłony: 883
kategorie artykułu:

Zabawki, żywność i artykuły codziennego użytku można przekazać dla niepełnosprawnych dzieci. Zakład Opiekuńczo – Leczniczy dla Dzieci im. Jana Pawła II w Jaszkotlu co roku organizuje akcję „Mikołajkowa Paka dla Dzieciaka”.

To już 8. edycja akcji "Mikołajkowa Paka dla Dzieciaka". Organizatorzy jak co roku przygotowali listę z niezbędnymi artykułami, które można przekazać dla dzieci w Jaszkotlu.

– ,,Mikołajkowa Paka dla Dzieciaka” jest zbiórką artykułów dla najmłodszych, produktów pielęgnacyjnych dla dzieci, chemicznych środków czystości i żywności oraz wszelkich artykułów codziennego użytku, które ułatwiają podopiecznym zakładu funkcjonowanie w ciągu całego roku, szczególnie w tym trudnym dla nas wszystkich czasie – mówi Katarzyna Dziewięcka z wrocławskiego Stowarzyszenie Pozytywne.com, które zachęca do zaangażowania się w tegoroczną "Mikołajkową Pakę dla Dzieciaka".

Osoby chcące przekazać dary mogą kontaktować się telefonicznie pod numerami: 609 901 332, 531 776 665 oraz 506 048 754.

Szczegółowe informacje i lista potrzebnych artykułów. Zbiórka trwa do 20 grudnia.
– Już teraz pragniemy zaprosić na finał tegorocznej akcji, która ze względu na sytuację epidemiczną, wyjątkowo transmitowana będzie online. Na bieżąco będziemy informować o szczegółach wydarzenia, ale już teraz możemy zdradzić, że rozpoczęliśmy już próby do nowego przedstawienia – dodaje Katarzyna Dziewięcka.

ZOL Jaszkotle: dzieci potrzebują pomocy

Zakład w Jaszkotlu ma pod opieką ponad 65 niepełnosprawnych dzieci, w wieku od kilku miesięcy do 18 roku życia. Placówka jest niepublicznym zakładem długoterminowej opieki zdrowotnej.

Trafiają tu dzieci chore, niepełnosprawne, pokrzywdzone przez los, które nie muszą przebywać w szpitalu, lecz ich stan zdrowia jest zły, a stopień niepełnosprawności i trudna sytuacja w rodzinie powodują, że dzieci wymagają stałej profesjonalnej opieki lekarskiej, pielęgniarskiej i rehabilitacyjnej. W 90% dzieci to sieroty społeczne porzucone przez rodziców z powodu choroby lub dzieci, których rodzice zostali pozbawieni władzy rodzicielskiej.

Dzieci kierowane są do placówki przez instytucje państwowe, to jest: Sądy Rodzinne, Miejskie Ośrodki Pomocy Społecznej, Powiatowe Centra Pomocy Rodzinie i Rodzicom.

Część kosztów związanych z utrzymaniem i leczeniem dzieci pokrywa NFZ, natomiast pozostałą część ZOL musi zdobyć we własnym zakresie.

Siostry z Jaszkotla cieszą się z każdej formy pomocy. Ale najbardziej marzą o tym, aby ich dzieci znalazły rodziny, które zechcą je adoptować i dać miłość.

Zakład Opiekuńczo-Leczniczy dla Dzieci im. Jana Pawła II prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Maryi Niepokalanej w Jaszkotlu, tel./fax: 71 390 68 83. Organizacja pożytku publicznego KRS Nr 0000242402.

 

Wasze komentarze

niedziela, 24.1.2021 20:47
niedziela, 24.1.2021 09:32
niedziela, 24.1.2021 15:00
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki