Amfetamina, mefedron, ecstazy... Zabezpieczono ponad 13 tysięcy porcji handlowych narkotyków

wtorek, 23.8.2022 10:47 473 0

Policjanci Wydziału Kryminalnego z komendy miejskiej we Wrocławiu w wyniku działań operacyjnych ustalili i zatrzymali dwóch mieszkańców stolicy Dolnego Śląska, którzy posiadali znaczne ilości środków odurzających. Funkcjonariusze znaleźli m.in. w pomieszczeniach mieszkalnych amfetaminę, mefedron, tabletki ecstasy, z których można było uzyskać ponad 13 tys. porcji handlowych. Sąd na podstawie zebranych materiałów i dowodów zastosował już wobec podejrzanych tymczasowe areszty. Przypomnijmy, że za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat, a za handel taką ilością nawet do lat 12.

Policjanci z Referatu dw. z Przestępczoścą Narkotykową Wydziału Kryminalnego komendy miejskiej we Wrocławiu pod koniec ubiegłego tygodnia w wyniku pracy operacyjnej ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn zaangażowanych w proceder handlu środkami odurzającymi.

W związku z tym funkcjonariusze dokładnie sprawdzili miejsca zamieszkania podejrzewanych. Policjanci znaleźli w kontrolowanych pomieszczeniach na terenie powiatu wrocławskiego bardzo dużą ilość środków odurzających w postaci: amfetaminy, mefedronu, tabletek ecstasy. Z zabezpieczonej ilość można było uzyskać ponad 13 tys. porcji handlowych o czarnorynkowej wartości 135 tys. zł. W mieszkaniach mężczyzn ujawniono też wagę elektroniczną oraz woreczki strunowe, które mogły służyć przestępcom do porcjowanie i sprzedaży nielegalnych substancji.

Sąd na podstawie zebranych materiałów i dowodów zastosował wobec podejrzanych tymczasowy areszt na 3 miesiące.

Przypomnijmy, że za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat, a za handel taką ilością nawet do lat 12.

KMP Wrocław

Dodaj komentarz

Komentarze (0)