komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

środa, 12 sierpnia 2020

Innocentego, Lecha

Amitabh Bachchan: legenda Bollywood w Kinie Nowe Horyzonty

poniedziałek, 9.12.2019 14:52 , komentarze: 0 , odsłony: 622
kategorie artykułu:

17 grudnia o godz. 20.00 zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z niekwestionowaną ikoną indyjskiego kina – Amitabhem Bachchanem, gwiazdorem o międzynarodowej sławie; producentem, piosenkarzem, lektorem, prezenterem telewizyjnym (od wielu lat jest twarzą programu indyjskiej wersji Milionerów), filantropem i aktywistą. Różnorodna kariera Bachchana trwa nieprzerwanie od pięciu dekad, a przez wielbicieli bollywoodzkiego kina na całym świecie jest on czczony niczym bóg.

Polscy widzowie znają go przede wszystkim dzięki kultowemu dziś „Czasem słońce, czasem deszcz”, „Nigdy nie mów żegnaj” czy „Piku”. W 2013 roku wystąpił gościnnie u boku Leonarda di Caprio i Tobeya Maguire’a w ekranizacji słynnej powieści Scotta Fitzgeralda „Wielki Gatsby” (reż. Baz Luhrmann). Za swoje role Bachchan odebrał wielokrotnie najbardziej prestiżowe wyróżnienia w ojczyźnie (m.in. odpowiedniki Oscarów, czyli Filmfare oraz National Film Award).

Wrocławskie spotkanie będzie połączone z pokazem filmu „Pink” (2016) – jednej z najodważniejszych produkcji powstałych ostatnio w Bollywood.

O FILMIE

Pewnej nocy dochodzi do incydentu między Rajveerem a Aurorą – dziewczyna w obronie własnej rani mężczyznę. W sądzie każda ze stron inaczej przestawia owe wydarzenia, podczas której Rajveer doznał wyraźnego uszczerbku na zdrowiu. W patriarchalnej kulturze głos dziewczyny zostaje stłumiony, przypisywana jest jej całkowita wina. Nikt nie przyjmuje do wiadomości faktu, że chłopak próbował ją zgwałcić i że to właśnie ona jest prawdziwą ofiarą tego dramatycznego zdarzenia.  

Amitabh Bachchan podkreśla, że rola adwokata Deepaka Sehgala jest jedną z bardziej enigmatycznych w jego karierze. Legendarny aktor wnosi za sprawą udziału w tym projekcie swój moralny autorytet jako jedyny sojusznik głównej bohaterki i jej przyjaciółek. Jak napisał w swojej recenzji ceniony krytyk Rajeev Masand – „Wyszedłem z kina z suchym gardłem. »Pink« to nie tylko ważny film, ale też doskonale zrealizowany. Pokazuje ogromny jakościowy przeskok, jaki dokonał się w naszym kinie w ostatnim czasie, bez wątpienia najlepszy film w tym roku”. Piszący o niepowtarzalnej kreacji Bachchana w swojej recenzji Anupama Chopra podkreśliła zaś – „Specjalne ukłony należą się Amithabowi Bachchanowi, który nasyca swoją powściągliwą postać tragicznym majestatem. Bachchan góruje tutaj pod każdym względem”. (Tekst: Diana Dąbrowska).

Bilety w cenie 30 zł (normalny) i 25 zł (klubowy) dostępne są w kasach kina oraz on-line.

 

Wasze komentarze

wczoraj, 20 godz temu
poniedziałek, 10.8.2020 15:39
poniedziałek, 10.8.2020 09:48
piątek, 7.8.2020 00:00
czwartek, 6.8.2020 11:49
czwartek, 6.8.2020 11:40
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele