komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 17 października 2019

Wiktora, Marity

Anna Lewandowska będzie uczyła karate wrocławskie przedszkolaki

wtorek, 18.11.2014 17:21 , komentarze: 3 , odsłony: 13588
kategorie artykułu:

Igrzyska The World Games 2017 to tylko "pretekst" do aktywizacji wrocławian, również tych najmłodszych. We Wrocławiu ruszył pilotażowy program "Mali Wspaniali". - Jeżeli program spełni swoje założenia we Wrocławiu, to zostanie spopularyzowany na całą Polskę - informował we wtorek prezes Wrocławskiego Komitetu Organizacyjnego TWG 2017 Piotr Przygoński.

- Karate uczy samodyscypliny, punktualności i systematyczności. Uczyłam dzieci i zauważyłam duże różnice między dzieciakami w tym samym wieku, które dopiero zaczynały trenować i tymi, które trenowały już rok. Te różnice odnosiły się również do kultury osobistej - mówiła na spotkaniu Anna Lewandowska, wielokrotna medalistka mistrzostw świata, Europy i Polski w karate tradycyjnym, która została ambasadorką The World Games 2017. - Wrocław jest świetnym miastem. Są tutaj super ludzie. Na pewno tu powrócę i chętnie sama będę trenować dzieci z projektu "Mali Wspaniali".

W akcji weźmie udział ponad 1000 dzieci w wieku 5-6 lat z dwudziestu wrocławskich przedszkoli, które od listopada tego roku do czerwca 2015 roku będą uczestniczyły w zajęciach sportowych, uwzględniającch elementy sztuk walki. Zajęcia poprowadzą specjalnie przeszkoleni studenci z Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

- W Polsce obserwuje się dwa zjawiska - masowe zainteresowanie sportem, ale też i wzrost otyłości u dzieci - mówił Rafał Dutkiewicz i zaznaczył, że w projekcie "Mali Wspaniali" będą brały też udział osoby wykluczone. 

Adriana Boruszewska Doba.pl

 

Wasze komentarze

Ale ta pani ma parcie na szkło!!
wtorek, 18.11.2014 22:48 autor: Autor
PRZYKRE - LANS
wtorek, 18.11.2014 20:03 autor: dzieci :(
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki