komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 17 października 2019

Wiktora, Marity

Areszt dla taksówkarza z Wrocławia. Grozi mu dożywocie!

poniedziałek, 29.4.2019 17:08 , komentarze: 3 , odsłony: 2473
kategorie artykułu:

Zarzut dotyczący usiłowania zabójstwa, usłyszał wczoraj w prokuraturze mężczyzna, który w sobotę spowodował wypadek z udziałem kierowcy jednośladu. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że najpierw w obrębie przejścia dla pieszych, doszło do kolizji rowerzysty z autem osobowym i po tym zdarzeniu mężczyźni zatrzymali się, a później użytkownik jednośladu odjechał. Kierowca samochodu ruszył za nim w pościg, wjeżdżając do pobliskiego parku. Jechał za rowerzystą tak długo, aż doszło do poważnego w skutkach wypadku. Poszkodowany trafił do szpitala, a 37-kierowca został zatrzymany przez wrocławskich policjantów. Dziś na podstawie materiałów zgromadzonych przez Policję i Prokuraturę, został decyzją sądu tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Do tego zdarzenia doszło 27 kwietna br. w godzinach porannych, na jednej z ulic wrocławskiej dzielnicy Krzyki. Z ustaleń policjantów, którzy wyjaśniali jego okoliczności wynika, że w obrębie przejścia dla pieszych doszło do kolizji rowerzysty z autem osobowym. Kierowca tego samochodu pojechał później za mężczyzną jadącym jednośladem i w pewnej chwili obaj zatrzymali się. Wymienili kilka zdań i rowerzysta odjechał oddalając się w kierunku pobliskiego parku.

Kierowca samochodu wjechał za nim w park i tam właśnie doszło do poważnego wypadku z jego udziałem. Mężczyźnie, który przemieszczał się jednośladem, pomocy przedmedycznej udzieliły osoby postronne, a później z obrażeniami ciała został przewieziony do jednego z miejscowych szpitali.

37-letni kierowca, po wstępnych ustaleniach, został zatrzymany przez funkcjonariuszy i trafił do policyjnego aresztu.

Sprawa została objęta śledztwem prokuratorskim i wczoraj, na bazie zgromadzonych przez policjantów oraz prokuratora materiałów, mężczyzna usłyszał zarzuty za usiłowanie zabójstwa.

Decyzją sądu został dziś tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozić mu może teraz kara dożywotniego pozbawienia wolności.

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze

To nikogo nie zabił i dożywocie a ten co zabije...
poniedziałek, 29.04.2019 23:15 autor: On
Taksówkarze to większe mendy niż policja
poniedziałek, 29.04.2019 22:08 autor: Api
poniedziałek, 14.10.2019 10:32
sobota, 12.10.2019 19:45
2
poniedziałek, 14.10.2019 15:51
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele