Artystyczna Noc Biologów 2015 na Uniwersytecie Wrocławskim

czwartek, 1.1.2015 15:00 1179 0

Wydział Nauk Biologicznych UWr we współpracy z wrocławską Akademią Sztuk Pięknych zapraszają wszystkich entuzjastów przyrody ożywionej (tych najmniejszych i tych nieco większych) do odkrywania tajników życia w ramach Nocy Biologów. Edycja 2015 odbędzie się w piątek 9 stycznia. Przygotowano wiele interesujących wykładów, pokazów, warsztatów, zajęć laboratoryjnych, gier oraz konkursów. 

ZOBACZ PROGRAM NOCY BIOLOGÓW

Główną część programu poprzedzi happening z udziałem studentów ASP i UWr, który odbędzie się już w środę 7 stycznia o godzinie 8.20. Grupa studentów wyruszy z siedziby ASP przy ul.  Traugutta do siedziby Instytutu Biologii Środowiskowej przy ul. Sienkiewicza, po to aby przenieść elementy tworzące instalację artystyczną, która stanie przed budynkiem IBŚ. W ten sposób studenci chcą zainteresować społeczeństwo owadami chronionymi, rzadkimi oraz ginącymi, gdyż takie gatunki żyją także we Wrocławiu.

Z kolei w piątek 9 stycznia o godz. 16.00 w budynku IBŚ przy ul. Sienkiewicza 21 nastąpi otwarcie wspólnej wystawy przygotowanej przez artystów i biologów, na które zaproszeni są przedstawiciele władz obu uczelni (UWr oraz ASP). Wstęp dla publiczności jest wolny.

Pierwsze zajęcia w ramach programu, na które obowiązuje tradycyjnie wcześniejsza rejestracja, rozpoczną się wyjątkowo już o godz. 11.00. Będą to warsztaty „Inspirujące owady – malowanie na tkaninie”, podczas których m.in. można będzie samodzielnie (pod bacznym okiem artystów) wykonać projekt koszulki inspirowany żywymi organizmami. Odbędą się one w Centrum Sztuk Użytkowych ASP. Pozostałe zajęcia rozpoczną się po południu (od godz. 15.00) i odbędą się w pomieszczeniach Uniwersytetu Wrocławskiego (na większość z nich obowiązuje rejestracja).

Bramy do arkan biologii staną otworem w:

Instytucie Biologii Eksperymentalnej, ul. Kanonia 6/8 oraz ul. H. Sienkiewicza 21,

Instytucie Biologii Środowiskowej, ul. H. Sienkiewicza 21

Instytucie Genetyki i Mikrobiologii, ul. St. Przybyszewskiego 63/77,

Katedrze Bioróżnorodności i Taksonomii Ewolucyjnej, ul. St. Przybyszewskiego 63/77,

Katedrze Biologii Człowieka, ul. Kuźnicza 35.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)