komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

wtorek, 7 lipca 2020

Cyryla, Estery

Automatyka dla domu – co powinniśmy wiedzieć o możliwościach i zastosowania produktów Zamel

wtorek, 21.5.2019 18:46 , odsłony: 257
kategorie artykułu:

Możliwość instalacji inteligentnych systemów pozwala na skuteczne zarządzanie wieloma urządzeniami i funkcjami w domu. Stworzyć smart dom nie jest trudno – za pomocą odpowiednio dobranych sterowników, nadajników i odbiorników możemy znacznie podnieść nie tylko komfort użytkowania budynku, ale i oszczędzić na ogrzewaniu oraz energii elektrycznej.

Czym jest automatyka budynkowa?

Sterowanie urządzeniami w domu może obejmować oświetlenie, ogrzewanie, okna i rolety. Za pomocą systemu mamy możliwość śledzenia poboru energii przez poszczególne urządzenia na bieżąco lub w pewnym przedziale czasowym. Dzięki rozmieszczonym czujnikom zmierzchu oraz ruchu, światła będą się zapalać tylko wtedy, kiedy będziemy się poruszać, a rolety dostosują ilość światła, które wpada przez okna. Z sieci czujek będzie także korzystał system alarmowy, który swoim zakresem może obejmować nawet zalanie domu. Więcej o czujnikach i ich funkcjach znaleźć można w artykule: „Czujniki ruchu w inteligentnym domu - zobacz, co potrafią nowoczesne systemy”.

Gdzie zainstalować elementy smart domu?

Jeżeli chcemy najpierw wypróbować możliwości, jakie daje nam automatyka, możemy zacząć od jednego pomieszczenia lub jednej instalacji. Pozwalają na to bezprzewodowe sterowniki, nadajniki i odbiorniki, które nie wymagają kładzenia kabli. Pełen wybór znaleźć można na stronie producenta:Zamel.com. Dobrym rozwiązaniem na początek może być inteligentne oświetlenie LED schodów lub korytarza. Później, dodając do tego inne elementy, całe oświetlenie domu możemy włączyć w każdej chwili do systemu. Podobnie sytuacja przedstawia się ze sterowaniem rolet, które nawet pod naszą nieobecność mogą pracować w ten sposób, by wpuszczać więcej światła do okien, przy których hodujemy kwiaty.

Zarządzanie automatyka domu

Za pomocą dedykowanej aplikacji na smartfon, tablet czy laptopa możemy sprawować kontrolę i tworzyć harmonogramy pracy. Z każdego miejsca na ziemi, gdzie mamy dostęp do internetu, uzyskujemy możliwość zarządzania domem. Z terenu posesji sterujemy natomiast wygodnym w obsłudze pilotem.

Obsługa inteligentnych systemów smart domu i jego automatyki jest prosta i intuicyjna. Coraz większa oferta nowoczesnych komponentów pozwala dowolnie skonfigurować odpowiednią instalację i dopasować ją do naszych potrzeb. Atrakcyjność takich rozwiązań tkwi nie tylko w podniesieniu komfortu użytkowania naszego domu, ale i zyskania oszczędności na energii potrzebnej od jego utrzymania.

 
sobota, 4.7.2020 11:00
piątek, 3.7.2020 08:53
czwartek, 2.7.2020 15:51
czwartek, 2.7.2020 14:53
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele