komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 6 sierpnia 2020

Slawy, Jakuba

Awaria korków w mieszkaniu - co zrobić?

czwartek, 16.7.2020 12:04
kategorie artykułu:

Nagła awaria korków to stosunkowo powszechny problem, który może mieć bardzo różne przyczyny. Rzecz jasna, każdy chce pozbyć się go jak najszybciej – brak dostępu do energii elektrycznej w domu czy miejscy pracy to prawdziwe utrudnienie, bez które funkcjonowanie w normalny sposób jest praktycznie niemożliwe. Warto więc przybliżyć sobie podstawowe czynności, które warto w takiej sytuacji podjąć, aby poradzić sobie z powstałymi komplikacjami. Przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności oraz zorganizowanemu podejściu do usterki, wybicie korków wcale nie jest tak straszne!

Pierwsze kroki – zlokalizowanie problemu

Tak naprawdę jedyny efekt wybitych korków, jaki z początku można zaobserwować, jest po prostu brak prądu. Aby spróbować zaradzić tej awarii, powinno się najpierw określić, czy faktycznie miała ona miejsce. Czasem problem leżeć może w usterce linii trakcyjnej bądź planowanym odcięciu prądu.

Pierwszym krokiem będzie tu sprawdzenie bezpieczników. Jeśli zostały one wysadzone, istnieje duże prawdopodobieństwo, że zawiniło przeciążenie lokalnej sieci energetycznej. Uruchomienie zbyt wielu urządzeń jednocześnie bądź przestarzała forma instalacji to popularne, bezpośrednie przyczyny takiej awarii.

Bezpieczniki można podzielić na:

  • wkładki topikowe,
  • bezpieczniki modułowe,
  • bezpieczniki automatyczne.

Wymiana bezpieczników – dlaczego warto zwrócić się do fachowca?

Stary typ urządzeń, czyli korki topikowe, powoli wychodzi z użycia, lecz nadal obecne są w licznych domach. Chociaż spełniają one swoją funkcję, to wiążą się także z licznymi ograniczeniami, które są widoczne wtedy, gdy zachodzi awaria korków. Problem rozwiązuje się poprzez wymianę ich na nowe, jest to zatem dobra okazja, aby uaktualnić swój system zabezpieczeń elektrycznych. Korki te wymagają oględzin i przebadania, do czego z kolei potrzebna jest specjalna aparatura.

Z pomocą przychodzimy tutaj my – profesjonalne pogotowie elektryczne we Wrocławiu. Jeśli mieszkają Państwo w tej okolicy, wystarczy szybki kontakt, a my dołożymy wszelkich starań, aby problem był zażegnany. Jak wiadomo, prąd elektryczny to niezwykle niebezpieczny żywioł, a amatorskie próby bardziej skomplikowanych napraw mogą być niemałym zagrożeniem dla zdrowia, a nawet życia. My dysponujemy niezbędnym doświadczeniem oraz zapleczem technicznym, aby z tego typu usterkami sobie poradzić. Jeśli potrzebny jest państwu zaufany elektryk Wrocław, nie można było trafić lepiej - podejmujemy się szerokiego zakresu zleceń, zawsze stawiając na bezpieczeństwo i trwałe efekty naszej pracy. Na elektryk24wroclaw.pl, naszej oficjalnej stronie internetowej znajdziecie państwo niezbędne informacje.

Jak zapobiec dalszym awariom?

Aby upewnić się, że ponowne wybicie korków nie będzie miało miejsca, zaleca się zapobiegawczo poprawić stan zabezpieczeń elektrycznych domu. Rozsądnie jest usprawnić lub wymienić na nowe poszczególne z jego elementów, jak choćby wyłączniki nadmiarowe, które odgrywają istotną rolę w ograniczaniu ryzyka poważnych awarii. Poza tym, zaleca się unikać sytuacji, w których mogłoby dojść do kolejnych przeciążeń bezpieczników.

Zachowując spokój i kierując się do specjalistów wtedy, gdy jest to wymagane, problem ten można zlikwidować szybko i bez zbędnego ryzyka!

 

 
dzisiaj, 3 godz temu
dzisiaj, 6 godz temu
środa, 5.8.2020 13:26
środa, 5.8.2020 11:45
poniedziałek, 3.8.2020 14:37
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki