komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 17 października 2019

Wiktora, Marity

Będą nowe iluminacje świąteczne

poniedziałek, 17.11.2014 09:10 , komentarze: 0 , odsłony: 940
kategorie artykułu:

W tym sezonie pojawią się na ulicach zupełnie nowe dekoracje, których motywem przewodnim będzie atrybut najważniejszej postaci z grupy kolędniczej - Turonia. Gwiazda w różnych odsłonach, aranżacjach i kolorach pojawi się w większości blisko 300 dekoracji, które będziemy mogli podziwiać od 5 grudnia aż do początku lutego.Montaż iluminacji rozpocznie się już w nadchodzącym tygodniu. 

Jako pierwsze - ze względów logistycznych - zostaną udekorowane okolice sąsiadujące bezpośrednio z jarmarkiem bożonarodzeniowym, a więc Rynek, plac Solny i ulica Świdnicka.

- Zwyczaj świątecznego dekorowania wrocławskich ulic i placów sięga 1996 roku. Tegoroczny projekt, tak jak i poprzednie, kontynuuje tę tradycję. Co roku poszerzamy zakres tego przedsięwzięcia, wzbogacamy formę, modernizujemy o nowinki techniczne i aranżujemy w nowych zestawieniach. Podpatrujemy rozwiązania stosowane w innych miastach i śledzimy nowinki na rynku producentów dekoracji. Pracownia projektowa współpracuje ściśle z Koordynatorem ds. Wystroju Plastycznego Miasta zatrudnionego w Urzędzie Miejskim - informuje Ewa Mazur ze ZDiUM-u.

W tym sezonie koncepcja iluminacji obejmie swym zasięgiem obszar starówki miejskiej, którego granicę  od południa wyznaczy fosa miejska, od północy - trasa WZ oraz tereny Ostrowa Tumskiego i placu przy Hali Stulecia.

Tej zimy będziemy mogli podziwiać jeszcze więcej choinek, pojawią się bowiem 3 dodatkowe drzewka świąteczne jako aranżacja dekoracji w nowych miejscach – 10 metrowy stożek z wstęg ledowych na placu Nowy Targ, ledowy świerk na placu przy ul. Katedralnej przy Katedrze oraz na placu Grunwaldzkim – naturalny 20 metrowy świerk dogęszczany gałęziami oraz 18 małych świerków w obrębie ronda Reagana.

 

Wasze komentarze

Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki