Bez uprawnień i pod wpływem marihuany jeździł po Ołbinie

wtorek, 8.11.2022 10:47 0

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej na ulicy Prusa kierującego motorowerem. 20-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem, a jednoślad nie miał aktualnych badań technicznych. Zachowanie wrocławianina wzbudziło podejrzenia policjantów, którzy wykonali test na zawartość środków odurzających w ślinie. Wynik był pozytywny…

20-latek, który kierował motorowerem nie posiadał wymaganych uprawnień. Do kontroli zatrzymali go policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, kiedy poruszał się ulicą Prusa na wrocławskim Ołbinie. Oprócz tego okazało się, że jego jednoślad nie posiadał aktualnych badań technicznych. 

Czynności mundurowych mogły zakończyć się na zatrzymaniu dowodu rejestracyjnego i przekazaniem sprawy do sądu w związku z kierowaniem nie posiadając uprawnień. Jednakże zachowanie 20-latka wzbudziło podejrzenia, co do stanu w jakim się znajdował. Dlatego też wykonany został test na zawartość środków odurzających w ślinie. Wynik jednoznacznie wskazał, że mężczyzna był pod wpływem marihuany.

Teraz oprócz popełnionego wykroczenia związanego z brakiem uprawnień, przyjdzie mu odpowiedzieć za przestępstwo. Przypomnijmy, że za kierowanie pojazdem znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego grozić może do 2 lat pozbawienia wolności.

Bądźmy odpowiedzialni. Niezależnie od rodzaju pojazdu, którym kierujemy - jesteśmy zawsze zobligowani do przestrzegania przepisów.

KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)