komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

poniedziałek, 24 czerwca 2019

Jana, Danuty

Bezpiecznie podczas WOŚP

poniedziałek, 16.1.2017 16:30 , komentarze: 0 , odsłony: 420
kategorie artykułu:

Na Dolnym Śląsku podczas XXV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy było bezpiecznie. Jak co roku i tym razem policjanci czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich osób kwestujących oraz spokojnym przebiegiem imprez związanych z WOŚP. Funkcjonariusze pełnili służbę w patrolach umundurowanych i nieumundurowanych głównie tam gdzie odbywały się zbiórki pieniędzy, a także w miejscach gromadzenia się osób kwestujących i darczyńców. Incydentów związanych z kwestami na terenie naszego województwa nie odnotowano.

Nad bezpieczeństwem tegorocznego XXV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy czuwali, jak co roku dolnośląscy funkcjonariusze. W wielu miastach zobaczyć można było więcej patroli. Policjanci pełnili służbę pełnili głównie w umundurowaniu z kamizelkami odblaskowymi po to, aby można było zobaczyć ich z większej odległości i zwrócić się z prośbą o pomoc lub poradę. Funkcjonariusze ci zwracali szczególną uwagę na to, czy zbiórki prowadzone są przez osoby uprawnione, a także na bezpieczeństwo prowadzących kwestę dzieci. W działania zaangażowani byli również policjanci służb operacyjnych, którzy monitorowali główne ciągi komunikacyjne i miejsca gromadzenia się uczestników WOŚP, by zapobiegać zdarzeniom o charakterze kryminalnym.

Wcześniej funkcjonariusze prowadzili także działania wyprzedzające polegające na spotkaniach z wolontariuszami WOŚP-u, podczas których rozmawiano o ogólnych zasadach bezpieczeństwa podczas zbiórki pieniędzy oraz informowaniu mieszkańców o mogących wystąpić zagrożeniach.

Zaangażowanie dolnośląskiej Policji i innych osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo podczas XXV finału WOŚP, a także przestrzeganie przez kwestujących zasad bezpieczeństwa pozwoliło na spokojny i bezpieczny przebieg imprezy.

źródło: KWP Wrocław

 

Wasze komentarze

sobota, 22.6.2019 12:39
1
piątek, 21.6.2019 17:15
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Praca na GoWork
Praca na GoWork