komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 2 lipca 2020

Jagody, Urbana

Bezpłatne turnusy terapeutyczne Fundacji Urtica Dzieciom

sobota, 11.5.2019 08:00 , komentarze: 0 , odsłony: 287
kategorie artykułu:

Ruszyły zapisy na bezpłatne turnusy terapeutyczne dla najmłodszych zmagających się z chorobą nowotworową – Urtica Dzieciom Camp. Organizatorzy zakładają, że podczas tegorocznej edycji z pomocy psychoonkologów, terapeutów, dietetyków czy animatorów zabawy skorzysta ponad 70 osób. Formularz zgłoszeniowy można znaleźć na www.urticadzieciom.pl.

       Fot. Pixabay

Aby wziąć udział w Urtica Dzieciom Camp, należy wypełnić i wysłać w określonym czasie formularz zgłoszeniowy zamieszczony na stronie www.urticadzieciom.pl W ciągu 5 dni roboczych organizator poinformuje o wpisaniu na listę uczestników lub – w przypadku dużej ilości zgłoszeń – o wpisaniu na listę rezerwową – tłumaczy Katarzyna Cabaj, Członek Zarządu Fundacji Urtica Dzieciom. – Proces rekrutacji jest kilkuetapowy, o zakwalifikowaniu decyduje kolejność nadesłania kompletnie wypełnionych zgłoszeń. Co istotne, pierwszeństwo mają osoby, które nie brały udziału w poprzednich edycjach – dodaje.

To już 4. edycja turnusów organizowanych przez Fundację Urtica Dzieciom we współpracy ze Stowarzyszeniem Unicorn. To wakacje połączone z terapią – wyjątkowe miejsce, w którym oprócz leczenia można rozwijać pasje, relaksować się, uczyć nowych rzeczy i odkrywać piękno świata, ale przede wszystkim zapomnieć o chorobie.

Według mojej wiedzy, terapia prowadzona podczas Urtica Dzieciom Camp jest unikatowa na skalę całego kraju. To balsam dla duszy dzieciaków, ale również rodziców, którzy chętnie korzystają z naszej propozycji. Wszyscy przecież wiemy, że choroba nowotworowa to nie jest sprawa jednej osoby. Jak choruje dziecko, to razem z nim choruje pół świata, pół jego świata – mówi Iwona Nawara, Dyrektor Centrum Psychoonkologii Unicorn, psychoonkolog, terapeuta.

O wyjątkowości projektu stanowią przede wszystkim regularne zajęcia grupowe z psychologami – odrębne dla dzieci i dla rodziców. Nurt „rodzicielski” oparty jest na założeniach Racjonalnej Terapii Zachowania, stworzonej przez amerykańskiego lekarza Maxie C. Maultsby'ego Jr. i jest formą samopomocy emocjonalnej o dowiedzionej skuteczności.W programie są także warsztaty z dietetykiem, onkologiem, zajęcia ruchowe czy plastyczne, zabawy z animatorami, zwiedzanie okolicznych atrakcji turystycznych, a nawet spotkania z cenionymi osobami publicznymi. W ubiegłym roku uczestników odwiedziła Ewa Wachowicz, znana ze swojej działalności dobroczynnej Jolanta Kwaśniewska, a prof. Jerzy Stuhr regularnie przyjeżdża na turnusy, by poczytać maluchom bajki. 

Od 2016 roku w przedsięwzięciu uczestniczyło już ponad 250 osób, a przedstawiciele Fundacji Urtica Dzieciom zapewniają, że nieustanie podejmują działania mające na celu zebranie funduszy przeznaczonych na wsparcie tą formą terapii coraz większej liczby swoich małych podopiecznych.

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 6 godz temu
środa, 1.7.2020 15:51
wtorek, 30.6.2020 21:19
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki