komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

czwartek, 20 czerwca 2019

Diny, Bogny

Bezpłatne turnusy terapeutyczne Fundacji Urtica Dzieciom

sobota, 11.5.2019 08:00 , komentarze: 0 , odsłony: 173
kategorie artykułu:

Ruszyły zapisy na bezpłatne turnusy terapeutyczne dla najmłodszych zmagających się z chorobą nowotworową – Urtica Dzieciom Camp. Organizatorzy zakładają, że podczas tegorocznej edycji z pomocy psychoonkologów, terapeutów, dietetyków czy animatorów zabawy skorzysta ponad 70 osób. Formularz zgłoszeniowy można znaleźć na www.urticadzieciom.pl.

       Fot. Pixabay

Aby wziąć udział w Urtica Dzieciom Camp, należy wypełnić i wysłać w określonym czasie formularz zgłoszeniowy zamieszczony na stronie www.urticadzieciom.pl W ciągu 5 dni roboczych organizator poinformuje o wpisaniu na listę uczestników lub – w przypadku dużej ilości zgłoszeń – o wpisaniu na listę rezerwową – tłumaczy Katarzyna Cabaj, Członek Zarządu Fundacji Urtica Dzieciom. – Proces rekrutacji jest kilkuetapowy, o zakwalifikowaniu decyduje kolejność nadesłania kompletnie wypełnionych zgłoszeń. Co istotne, pierwszeństwo mają osoby, które nie brały udziału w poprzednich edycjach – dodaje.

To już 4. edycja turnusów organizowanych przez Fundację Urtica Dzieciom we współpracy ze Stowarzyszeniem Unicorn. To wakacje połączone z terapią – wyjątkowe miejsce, w którym oprócz leczenia można rozwijać pasje, relaksować się, uczyć nowych rzeczy i odkrywać piękno świata, ale przede wszystkim zapomnieć o chorobie.

Według mojej wiedzy, terapia prowadzona podczas Urtica Dzieciom Camp jest unikatowa na skalę całego kraju. To balsam dla duszy dzieciaków, ale również rodziców, którzy chętnie korzystają z naszej propozycji. Wszyscy przecież wiemy, że choroba nowotworowa to nie jest sprawa jednej osoby. Jak choruje dziecko, to razem z nim choruje pół świata, pół jego świata – mówi Iwona Nawara, Dyrektor Centrum Psychoonkologii Unicorn, psychoonkolog, terapeuta.

O wyjątkowości projektu stanowią przede wszystkim regularne zajęcia grupowe z psychologami – odrębne dla dzieci i dla rodziców. Nurt „rodzicielski” oparty jest na założeniach Racjonalnej Terapii Zachowania, stworzonej przez amerykańskiego lekarza Maxie C. Maultsby'ego Jr. i jest formą samopomocy emocjonalnej o dowiedzionej skuteczności.W programie są także warsztaty z dietetykiem, onkologiem, zajęcia ruchowe czy plastyczne, zabawy z animatorami, zwiedzanie okolicznych atrakcji turystycznych, a nawet spotkania z cenionymi osobami publicznymi. W ubiegłym roku uczestników odwiedziła Ewa Wachowicz, znana ze swojej działalności dobroczynnej Jolanta Kwaśniewska, a prof. Jerzy Stuhr regularnie przyjeżdża na turnusy, by poczytać maluchom bajki. 

Od 2016 roku w przedsięwzięciu uczestniczyło już ponad 250 osób, a przedstawiciele Fundacji Urtica Dzieciom zapewniają, że nieustanie podejmują działania mające na celu zebranie funduszy przeznaczonych na wsparcie tą formą terapii coraz większej liczby swoich małych podopiecznych.

 

Wasze komentarze

wczoraj, 21 godz temu
wtorek, 18.6.2019 09:06
poniedziałek, 17.6.2019 12:17
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki