komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 17 października 2019

Wiktora, Marity

Budują nowe przejście i trasę rowerową na pl. Strzegomskim

czwartek, 18.9.2014 13:07 , komentarze: 0 , odsłony: 924
kategorie artykułu:

Na pl. Strzegomskim trwaja przygotowania do okablowania sygnalizacji świetlnej.

Zakończono już wykonywanie przecisków od strony pl. Jana Pawła II oraz ul. Braniborskiej, ale brakuje jeszcze przewiertów od strony bunkra na placu oraz pod ul. Poznańską.

Prace są żmudne ze względu na duże zagęszczenie sieci uzbrojenia podziemnego prowadzące do częstych kolizji np. z siecią ciepłowniczą. Przeszkodą jest również bardzo płytko ułożony beton nad stropem przejścia podziemnego. 

 - Na tym etapie trudno jednak wyrokować o zakończeniu terminu końcowego budowy. Najbliższe noce wykonawcy zajmie wymiana szyn w obrębie nowobudowanego przejścia. Dwa odcinki  torów o długości około 10 m. każdy będą wymieniane w czasie nocnej przerwy w kursowaniu komunikacji tramwajowej - tłumaczy Ewa Mazur ze ZDiUM-u.

Prace drogowe mogące spowodować miejscowe zawężenia skrajnych pasów ruchu jak też wymagające wyłączenia z ruchu każdego z trzech pasów na obydwu jezdniach (usunięcia wymaga istniejące oznakowanie poziome dla potrzeb wyznaczenia zebry z przejazdem rowerowym)  rozpoczną się dopiero po ukończeniu przewiertów.

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami roboty wymagające całkowitego wyłączenia ruchu na poszczególnych pasach obu jezdni będą wykonywane w nocy oraz dni wolne od pracy.

Fot. ZDiUM

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 14.10.2019 10:32
sobota, 12.10.2019 19:45
2
poniedziałek, 14.10.2019 15:51
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele