komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

sobota, 11 lipca 2020

Olgi, Kaliny

Butelka z wódką obok i prawie 3 promile w organizmie. 44-latek spod Wrocławia zatrzymany

niedziela, 13.10.2019 12:58 , komentarze: 1 , odsłony: 1533
kategorie artykułu:

W stanie znacznego upojenia znajdował się kierowca osobowej Hondy, która poruszała się po jednej z podwrocławskich dróg. Kierujący samochodem 44-letni mieszkaniec gminy Siechnice, poruszał się drogą niczym rodowity Anglik, czyli po lewej stronie jezdni, za nic mając obowiązujące w Polsce przepisy. Po chwili okazało się, że mężczyzna ma prawie 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu, a tuż obok kierownicy spoczywa jeszcze nie opróżniona butelka wódki. 44-latkowi grożą teraz nawet 2 lata pozbawienia wolności.

Możliwe, że częściowo to brak prawa jazdy, ale bardziej skrajna nieodpowiedzialność kierowały zachowaniem 44-latka, który w stanie nietrzeźwości wsiadł w niedzielne popołudnie za kierownicę samochodu i ruszył w drogę po sąsiedniej miejscowości. Na szczęście w porę zauważyli go policjanci z wrocławskiej komendy miejskiej.

Policyjni wywiadowcy patrolując rejon gminy Siechnice oraz Czernica zauważyli pojazd, który wbrew obowiązującym przepisom, zamiast po prawej stronie jezdni, poruszał się po jej lewej części. Funkcjonariusze podjęli decyzję o zatrzymaniu do kontroli kierującego Hondą i sprawdzeniu, czy przypadkiem kierująca nią osoba nie jest pod wpływem substancji psychoaktywnej. Lub niedawno wróciła z angielskich wysp i mylą jej się kierunki poruszania się po drodze.

Podczas kontroli drogowej okazało się, ze to pierwsza hipoteza była prawdziwa. 44-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego kierował autem mimo tego, że nie posiadał prawa jazdy. Miał za to 1,39 mg alkoholu na litr wydychanego powietrza, co równe jest prawie 2,91 promilom! Wywiadowcy mieli nawet problem z ustaleniem stanu trzeźwości 44-latka, ponieważ ten nie mógł poprawnie dmuchnąć w policyjny alkomat. Dodatkowo na fotelu kierowcy funkcjonariusze ujawnili butelkę, w której znajdowały się niewypity jeszcze alkohol.

W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa z art. 178a Kodeksu Karnego, czyli kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, mężczyzna został zatrzymany oraz doprowadzony do policyjnego komisariatu.

Zgodnie z wymienionym wcześniej przepisem, teraz grozić mu mogą nawet 2 lata pozbawienia wolności. O tym, jaką karę otrzyma nieodpowiedzialny 44-latek zadecyduje sąd.

 /KMP Wrocław

 

Wasze komentarze

Brawo ojciec jesteś zajebisty
środa, 16.10.2019 19:34 autor:
poniedziałek, 6.7.2020 11:49
sobota, 4.7.2020 07:55
poniedziałek, 29.6.2020 11:50
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele