komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

niedziela, 16 czerwca 2019

Aliny, Benona

Całe Nadodrze w Macondo

wtorek, 16.5.2017 08:15 , komentarze: 0 , odsłony: 1481
kategorie artykułu:

14.05 i 28.05 nd 12.00
SPACER PO NADODRZU Z WOJCIECHEM OŚMIAŁOWSKIM 
Tętniące życiem artystyczne centrum Wrocławia to jednocześnie miejsce, gdzie historia miesza się z nowoczesnością.
Niepowtarzalny charakter Nadodrze zawdzięcza niewielkim zniszczeniom wojennym, które pozwoliły zachować architektoniczny układ, jakiego nie znajdziemy gdzie indziej.
Wysokie, gęsto zabudowane kamienice, ulice wyłożone kostką brukową oraz pozostałe szyldy dawnych sklepów i zakładów rzemieślniczych tworzą atmosferę minionych epok.
Zapraszam na spacer po tym urokliwym zakątku Wrocławia. — Wojciech Ośmiałowski
www.wojciechosmialowski.pl
| wstęp 5 zł

20.05 sb 18.00
NOC NADODRZA | WERNISAŻ SZYMONA PAŁKI “WROCŁAW NADODRZE” 
Zapraszamy na wystawę rysunków Szymona Pałki, studenta grafiki na wrocławskiej ASP, przedstawiającą subiektywną mapę Nadodrza enigmatyczną, przerysowaną i intrygującą, po której obejrzeniu spacer po rzeczywistych miejscach, o których opowiada, nie będzie już taki sam… | wstęp wolny

25.05 cz 19.00 
music is my AEROPLANe # 46 | TIME WAVES “Appel du Vide” 

George Dyer | dźwięk
Neo Chung | obraz

Dźwiękowo-filmowa improwizacja na temat Nadodrza | wstęp 10 zł

AEROPLAN to cykl koncertów muzyki improwizowanej i eksperymentalnej organizowanych przez Fundację Rozwoju Kultury i Sztuki Macondo, na których muzycznym odlotom towarzyszą często również i inne formy sztuki. Zapraszamy na pokład. W najbliższym czasie nie planujemy lądowania.

“Appel du Vide” w wykonaniu Time Waves, to improwizowany audio-wizualny spektakl usiłujący dostrzec (bez)sens w naszych wrodzonych, destrukcyjnych zachowaniach. Inspirowany francuskim zwrotem („l'appel du vide” – dosłownie „zew pustki”), przywołującym natraczywe i niepojęte destukcyjne myśli, „Appel du Vide” dąży do przeniesienia doświadczenia bycia człowiekiem – z całą jego chwałą i mrokiem, w kontekst nieświadomej sublimacji impulsów, pragnień i kompleksów. George Dyer (producent dźwięku) i Neo Chung (filmowiec) prezentują tworzony na żywo kolaż bezsennych nocy, przypływów adrenaliny i rytuałów duchowych bazujący na fragmentarycznych klipach audio i wideo zarejestrowanych na terenie i w oklicach wrocławskiego Nadodrza. Czy jest możliwe, aby coś, czego usilnie pożądamy, nie doprowadziło ostatecznie do naszej destrukcji? I, co być może bardziej istotne, czy auto-destrukcyjne tendencje śmiertelników są drażliwą, dyskusyjną kwestią, czy w nich właśnie tkwi sedno? Dźwiękowo – filmowa improwizacja na temat Nadodrza.

31.05 śr 18.00
MAJKA ZABOKRZYCKA O SWOIM NADODRZU
Majka Zabokrzycka, która od lat pracuje w Infopunkcie Nadodrze wspierającym rewitalizację naszej dzielnicy, opowie o swoich doświadczeniach, przygodach i pracy na tym wyjątkowym obszarze. Będziemy mogli również zadawać jej pytania i dać się zarazić pasją do Nadodrza! | wstęp wolny

 

Wasze komentarze

wtorek, 11.6.2019 14:00
wtorek, 11.6.2019 09:00
czwartek, 30.5.2019 09:06
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki