komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 17 stycznia 2021

Antoniego, Rościsława

Chciał uniknąć spotkania z policją - utknął w błocie

wtorek, 10.11.2020 11:58 , komentarze: 0 , odsłony: 319
kategorie artykułu:

Policjanci z drogówki w jednej z podwrocławskich miejscowości zatrzymali do kontroli drogowej kierującego, który celem uniknięcia spotkania z nimi, zjechał z głównej drogi i kontynuował jazdę drogą polną. Podróż ta zakończyła się po kilkudziesięciu metrach, a pojazd 46-latka ugrzązł w błocie. Powodem takiego zachowania był krążący w jego organizmie alkohol. Mężczyzna trafił na najbliższy komisariat policji i odpowie teraz przed sądem za kierowaniem pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego podczas patrolu jednej z podwrocławskich miejscowości zwrócili uwagę na podejrzane zachowanie kierującego Renault i postanowili przez chwilę obserwować pojazd. Mężczyzna, widząc oznakowany radiowóz, gwałtownie zjechał z głównej ulicy, kontynuując jazdę drogą polną. Policjanci po kilkuset metrach zatrzymali 46-latka, którego pojazd zakopał się w grząskim terenie, a dalsza jazda była już niemożliwa.

Mężczyzna w pierwszych słowach skierowanych do funkcjonariuszy wyznał, że nie widział jadącego za nim radiowozu, a miejsce, w którym się znalazł, wynikało z chęci wypróbowania alternatywnej drogi, prowadzącej na Bielany Wrocławskie...

Jak się po chwili okazało chęć odkrywania nowego i eksplorowania terenu to jedno, a chęć uniknięcia spotkania z mundurowymi to drugie. Zachowanie mężczyzny było najpewniej podyktowane krążącym w jego organizmie alkoholem. Badanie stanu trzeźwości tylko to potwierdziło. Na wyświetlaczu pokazała się wartość bliska 1 promila.
W związku z popełnionym przestępstwem opisanym w artykule 178a Kodeksu karnego prawo jazdy mężczyzny zostało zatrzymane, a on już w towarzystwie policjantów ruszył w kierunku najbliższego komisariatu policji.

O dalszym losie nieodpowiedzialne kierującego zadecyduje teraz sąd. Grozić mu może kara nawet 2 lat pozbawiania wolności.

źródło: KMP we Wrocławiu

 

Wasze komentarze

piątek, 15.1.2021 14:29
wtorek, 5.1.2021 16:14
piątek, 1.1.2021 01:00
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele