Chciała ścigać się z radiowozem i pędziła ulicami miasta niemal 120 km/h. Pościg zakończył się mandatem i zatrzymaniem prawa jazdy

wtorek, 23.8.2022 15:30 671 1

Policjanci z wrocławskiej drogówki natychmiast reagują na wszelki przypadki agresywnej jazdy, stosując prawem przewidziane środki. Przekonała się o tym kierująca volkswagenem, która widząc na sąsiednim pasie osobowe bmw chciała sprawdzić czy jej auto pojedzie od niego szybciej. Przekroczyła dozwoloną prędkość, jadąc przez centrum Wrocławia 117 km/h, przy ograniczeniu do 60 km/h. Niedoświadczona kierująca, która prawo jazdy miała od marca br. została ukarana mandatem, a uprawnienia „straciła” na 3 miesiące.

Lekceważenie przez kierujących obowiązujących ograniczeń prędkości ma miejsce zarówno w obszarze zabudowanym, jak i poza nim. Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego komendy miejskiej dbając o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg powiatu wrocławskiego, każdego dnia, podczas pełnionej służby, natychmiast reagują na wszelkie przypadki agresywnej jazdy, stosując prawem przewidziane środki.

Policjanci patrolując w godzinach nocnych ulice Wrocławia nieoznakowanym radiowozem, wyposażonym w wideorejestrator, zwrócili uwagę na kierującą osobowym volkswagenem, która za nic miała obowiązujące ograniczenie prędkości do 60 km/h. Na jednej z ulic kobieta pędziła aż 117 km/h. Powód był prozaiczny – chciała sprawdzić czy pojedzie szybciej od nieoznakowanego radiowozu marki BMW.

Ten „wyścig” natychmiast przerwali mundurowi i zakończyli interwencję mandatem na sumę 1500 zł oraz zatrzymaniem prawa jazdy nieodpowiedzialnej 23-letniej kierującej, które dopiero co uzyskała w marcu br., na 3 miesiące.

Zwracając uwagę na tego typu oraz podobne przypadki, funkcjonariusze po raz kolejny apelują o rozważną i odpowiedzialną jazdę oraz o stosowanie się do ograniczeń prędkości. Przypomnijmy, że jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, jest wciąż brawurowa jazda i niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

KMP Wrocław

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

max środa, 24.08.2022 23:34
czyli wymiękli musieli użyć kogutów żeby ja zatrzymać hahah