komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

środa, 12 sierpnia 2020

Innocentego, Lecha

Chodził w nocy po autostradzie, trafił prosto za kratki

czwartek, 16.7.2020 11:23 , komentarze: 1 , odsłony: 703
kategorie artykułu:

Wrocławscy policjanci otrzymali zgłoszenie o osobie pieszej, która spaceruje autostradą A4. Natychmiast pojechali na miejsce by nie dopuścić do tragedii. We wskazanej lokalizacji, funkcjonariusze faktycznie spotkali 35-latka. Policjanci postanowili przewieźć mężczyznę w bezpieczne miejsce, którym okazał się być budynek aresztu, ponieważ mężczyzna był poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego pełnią całodobową służbę na wrocławskim odcinku autostrady A4. Chwilę po godzinie 21.00, otrzymali zgłoszenie o osobie pieszej idącej jezdnią w kierunku Legnicy. Natychmiast pojechali na miejsce, aby nie dopuścić do jego potrącenia, a znając bardzo dobrze tę drogę, zdawali sobie sprawę, że muszą działać szybko, bo w tym miejscu nie ma pasa awaryjnego.Policjanci potwierdzili zgłoszenie, bo spotkali na jezdni 35-letniego mężczyznę, który szedł w kierunku Legnicy, ale pod prąd. Mężczyzna tłumaczył funkcjonariuszom, że zmierza do rodziny mieszkającej w Strzegomiu i mundurowi nie mieliby nic przeciwko, gdyby nie trasa, którą obrał 35-latek.
Zazwyczaj tego typu interwencje kończą się przejazdem wraz z osobą pieszą w miejsce bezpieczne i zastosowaniem prawem przewidzianych środków karnych. W opisywanej sytuacji okazało się, że miejscem bezpiecznym jest zakład karny w Świdnicy. Sprawdzenie mieszkańca Strzegomia w systemach policyjnych wykazało bowiem, że jest on poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności.

Po raz kolejny szybko przekazane zgłoszenie i błyskawiczna reakcja funkcjonariuszy, być może pozwoliła zapobiec tragedii, a dodatkowo umieścić w areszcie osobę poszukiwaną.

źródło: Policja Dolnośląska

 

Wasze komentarze

Co na takie pomysły myśli psychiatria?
czwartek, 16.07.2020 17:02 autor:
poniedziałek, 10.8.2020 11:58
środa, 29.7.2020 13:18
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki