komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

poniedziałek, 17 czerwca 2019

Laury, Marcjana

Chorwacja - piękne widoki, niezapomniane chwile

środa, 24.4.2019 21:33 , komentarze: 0 , odsłony: 175
kategorie artykułu:

Chorwacja jest niesamowitym i bardzo tajemniczym krajem. W ostatnich latach stała się także jednym z ulubionych miejsc na spędzenie wakacji naszych rodaków. Wybierają oni różne możliwości i różne drogi, aby tam dotrzeć. Dalmacja to nie tylko ląd, ale również archipelagi małych wysp. Dla ciekawości, sama długość wybrzeża, do którego zaliczymy także wszystkie wyspy wynosi aż 5835 km, co robi niesamowite wrażenie. Zobacz, jak możesz odkryć Chorwację, by zapamiętać ją na bardzo długo, a jednocześnie odkryć jak najwięcej.

Chorwacja i znane sceny z filmów

Trzeba przyznać, że nie tylko Polacy uwielbiają Chorwację, ale jest ona znana i lubiana przez obywateli z różnych krańców świata. Być może, dużo z tym wspólnego ma serial "Gra o Tron", ponieważ wiele scen było kręconych w tych właśnie okolicach. Oglądając je na małym ekranie, wielu chciało przekonać się na własnym ciele, jak to w rzeczywistości wygląda. Tak łatwo dostępne miejsce sprawiło, że wiele osób postanowiło pojechać tam na dłuższą lub krótszą chwilę.

Chorwacja od lądu jest niesamowita - Dubrownik, Zagrzeb czy Split - choć mieszczą się w innych częściach kraju, każde z tych miast ma w sobie coś niesamowitego. Łączy w sobie historyczne zarysy średniowiecznych budowli z nutką nowoczesności i innowacji. Każdy powie, że to trzeba zobaczyć, bo opisać jest trudno. Dlatego, jeżeli wciąż się zastanawiasz nad tym, czy spędzić najbliższe wakacje w Dalmacji, nie myśl zbyt długo i zobacz, jaką mamy dla Ciebie propozycję spędzenia wolnego czasu. Nie idź utartą ścieżką, którą wybierają tysiące turystów, a odkryj kraj tak.. naprawdę!

Chorwacja bez żadnych ograniczeń

Chcesz odkryć Chorwację na milion różnych sposobów? Nie ograniczaj się wyłącznie do tego, gdzie może zaprowadzić Cię samochód oraz własne nogi. Zrób duży krok dalej - wynajmując jacht. Gdzie? To nigdy nie było aż tak proste, sam zobacz: http://globtourist.com/czartery-jachtow-chorwacja.html. Nawet, jeżeli nikt z Twojego grona nie posiada niezbędnych uprawnień i patentów do poruszania się jachtami, można wynająć skipera, który przez cały tydzień będzie Was prowadzić po wodach basenu morza śródziemnego. Co musisz zrobić?

Przede wszystkim, postanowić sobie, że skoro już wybierasz tak piękny i malowniczy krajobraz, musisz poznać go od podszewki! Wyciśnij sok z tej cytryny i poznaj nieograniczone korzyści takiego rozwiązania. Przede wszystkim, będziesz mógł nie tylko zwiedzać na lądzie, ale i z morza obserwować liczne wyspy, które nie są zamieszkane. Prawie przy każdej będziesz mógł się zatrzymać, zejść na ziemię i obejrzeć Chorwację z innej perspektywy. A może masz ochotę urządzić piknik na jednej z nich? Obejrzeć zachodzące słońce nad wodą lub z wody? Takich wrażeń nikt Ci nie zabierze, a także znajomi będą zazdrościć, że odważyłeś się na taką przygodę i teraz masz im co opowiadać. Nie zapominaj jednak, że trzeba się spieszyć, ponieważ terminy czarteru kurczą się z dnia na dzień.

Artykuł powstał we współpracy z globtourist.com
https://cdn.pixabay.com/photo/2016/04/28/19/50/croatia-1359529_960_720.jpg

 

Wasze komentarze

sobota, 15.6.2019 11:00
sobota, 15.6.2019 09:00
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki