komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

wtorek, 14 lipca 2020

Ulryka, Bonawentury

Chwilę po napadzie policjanci ujęli sprawców!

środa, 22.5.2019 12:23 , komentarze: 0 , odsłony: 1089
kategorie artykułu:

Funkcjonariusze z wrocławskiej komendy miejskiej Policji, już kilka po napadzie rabunkowym zatrzymali podejrzanych. Do rozboju doszło w pobliżu dworca kolejowego PKP Wrocław Główny. Dwóch mężczyzn pobiło poszkodowanego 58-latka, a następnie ukradło mu gotówkę, telefon komórkowy i dokumenty. Teraz za swój czyn mężczyźni odpowiedzą przed sądem.

Szybkie działania oraz doświadczenie wywiadowców z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, doprowadziły do zatrzymania sprawców rozboju. Wszystko zaczęło się od zgłoszenia poszkodowanego mężczyzny, który zawiadomił o zdarzeniu funkcjonariuszy z komisariatu na wrocławskim dworcu głównym. Zrelacjonował on policjantom, że kilka minut wcześniej, dwóch znanych mu z widzenia mężczyzn, pobiło go oraz okradło z gotówki i dokumentów. Dodatkowo grozili mu trzymanym w ręku nożem.

Do poszkodowanego mężczyzny niezwłocznie wezwano karetkę pogotowia i rozpoczęto działania zmierzające do zatrzymania osób podejrzanych o ten czyn.

Na miejsce przyjechali wywiadowcy z wrocławskiej komendy miejskiej, doświadczeni w tego typu interwencjach. Błyskawicznie ruszyli w teren i dzięki rysopisowi podanemu przez poszkodowanego, już kilka minut później, namierzyli 33-latka oraz 45-latka. Mężczyźni ukryli się w pustostanie w okolicach dworca - zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu.

Funkcjonariusze zabezpieczyli również materiał dowodowy.

Za swój czyn mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem. Grozić im może kara do 12 lat pozbawienia wolności.

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 13.7.2020 09:24
poniedziałek, 6.7.2020 11:49
sobota, 4.7.2020 07:55
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki